תקיפה. צילום: shutterstock

שני תושבי העיר נעצרו בחשד שתקפו אישה על רקע קיום קשר זוגי עם אדם ממוצא ערבי.

תושב העיר נעצר בסוף השבוע האחרון בחשד לתקיפת אישה על רקע קיום קשר זוגי עם אדם ממוצא ערבי. על פי החשד, הצעיר תקף את האישה יחד עם אחיו, היות והאמינו כי היא יוצאת עם אדם ממוצא ערבי. בהמשך, תקפו החשוד ובני אדם נוספים קבוצה של ערבים על רקע אותו חשד.

לחשוד הרשעה קודמת בגין עבירות על רקע גזעני, ומאסר על תנאי בגין עבירות אלימות.

בדיון הארכת מעצרו של החשוד, הציגה המשטרה סרטון המתעד את אירוע התקיפה של האישה. לדברי המשטרה, החשוד ואחיו תקפו את האישה ואיימו עליה. לדברי נציג המשטרה בדיון: "הרקע לאירוע הוא רקע גזעני כאשר המשיב תקף אותה, קילל אותה ואיים עליה על רקע כך שלטענתו היא יוצאת עם בחור ממוצא ערבי".

הקטטה בין החשוד ואחרים ובין הערבים התקיימה יום לאחר תקיפת האישה, באיזור דרום העיר בו מתגורר החשוד. לדברי המשטרה, בקטטה היו מעורבים אמצעי תקיפה כמו סכינים ומקלות.

בסיום דיון הארכת מעצרו, האריך שופט השלום ירון מינטקביץ את מעצרו של החשוד בשלושה ימים, ואמר כי החשוד "נדון לפני זמן לא רב למאסר משמעותי בגין עבירת אלימות, וכן לחובתו הרשעה בעבירה של תקיפה ממניע גזעני, עניין המחזק מאוד את המסוכנות העולה מאירוע זה".

יום לאחר מעצרו, נעצר גם אחיו (23) של החשוד בחשד למעורבות באירועי התקיפה.

פורום תג מאיר הנאבק בפשעי שנאה מסר בתגובה: "אנחנו מגנים בשאט נפש את תקיפת הצעירה הירושלמית וחבריה הערבים ממניעים גזעניים. מילציות דתיות, גזעניות ואחרות פעלו ופועלים במשטרים אפלים. יש למגר את התופעה ולהתייחס לתוקפים כחברים בארגון טרור".