השריפה ביער ציפורי הלילה. צילום: כבאות והצלה מחוז ירושלים

שמונה צוותי כיבוי והצלה פעלו הבוקר (ו') בשריפה שפרצה הלילה ביער ירושלים. דיירי מרכז ציפורי פונו ואחרי כשעתיים שבו לביתם. הצירים ליער ירושלים נפתחו לתנועת כלי רכב.

עם אור ראשון, הצליחו לוחמי האש לבלום את השריפה ולמנוע את התפשטות הלהבות אל כלל היער ולעבר בתי ירושלים והישובים הסמוכים. מת"ח ירושלים טפסר משנה אייל כהן הודיע על שליטה בשריפה.

כמו כן, מטוסי טייסת הכבאות "אלעד" אשר הגיעו לסייע ללוחמי האש על הקרקע, סיימו את פעילותם ושבו לבסיסם.

מהמשטרה נמסר הבוקר: "בעקבות השריפה, פינתה המשטרה את דיירי מרכז ציפורי, ומספר רכבים שהיו ביער. שוטרי משטרת ממשיכים לפעול במקום ובסביבה כדי לשמור על צירי תנועה פנויים על מנת לאפשר לכוחות הכיבוי להמשיך במאמציהם לכבות את השריפה".

להב רמי מאיר קצין כבאות והצלה שפעל באירוע: "סמוך לשעה 4:30 לפנות בוקר, הוזנקנו ליער ירושלים בעקבות דיווח על התפתחות שריפה בלב היער, שריפה שהתקדמה במהירות ודילגה על צמרות בסיוע היובש והרוחות הערות המנשבות באזור.

"לוחמי האש נאבקו באש במספר גזרות, וזאת בכדי למנוע מהשריפה לדלג אותם ולפגוע במרכז ציפורי הסמוך, בטבע ובבתי תושבי ירושלים והסביבה. הודות לנחישות ולעבודה האמיצה והמקצועית של לוחמי האש מתחנות ירושלים, האש נבלמה במהירות ובכך נמנעה פגיעה בחיי אדם, ברכוש, בטבע ובחיות הבר".

בכבאות והצלה לישראל-מחוז ירושלים נפתחה חקירה לבירור נסיבות פרוץ השריפה.

בעקבות השריפה- בכבאות והצלה לישראל שבים ומזכירים לציבור:

בימים האחרונים ובמהלך סוף השבוע הקרוב, פוקד ויפקוד את אזורנו מזג אוויר קיצון בכל הקשור להתפתחות שריפות.

מזג אוויר יבש, המלווה ברוחות ערות, אשר מהוות זרז משמעותי להתפתחות מהירה של שריפה והתפשטותן.

הציבור מתבקש להימנע מהדלקת אש כלל ועיקר בשטחים פתוחים, ולדווח על כל זיהוי עשן או אש לכבאות והצלה לישראל בטלפון 102