שר התחבורה, ישראל כץ. צילום: לירן תמרי

מתי הקו המהיר באמת יגיע לתל אביב? שר התחבורה, ישראל כץ מסרב להשיב ולציין תאריך סופי לפתיחת הקו המהיר. יחד עם זאת מציין כי להערכתו המהלך יושלם בחודשים הקרובים.

"הקו לירושלים מגיע לתל אביב ונהריה, ואנחנו רוצים שהוא יחובר באופן ישיר. אני משוכנע שבחודשים בקרובים הוא יגיע בחיבור ישיר לתחנת ההגנה בתל אביב", מסר בראיון לערוץ הכנסת.

כאמור, בחודש ספטמבר האחרון נחנך הקו המהיר מירושלים לתל אביב במתכונת מצומצמת רק עד לתחנת נתב״ג, וזאת בעקבות עיכובים משמעותיים בהקמת רשת החשמול מתחנה זו ועד לת"א. בנוסף, מאז נפתח הקו לנסיעות מתמודדים ברכבת עם עשרות תקלות, כשהחמורה שבהם התרחשה לפני חודשיים וחצי כשרכבת עמוסה ב-150 נוסעים נתקעה במנהרה למשך כשעה וחצי. מאז התרחשו עשרות תקלות נוספות.

בחודש אוגוסט האחרון הבטיח השר כי מדובר בעיכוב לא משמעותי הצפוי להאריך את פתיחת הקו בשלמותו בחודשים בודדים: "הרכבת תתחיל לעבוד ממש בקרוב אבל יצטרכו לבצע החלפה אחת בנתב"ג מרכבת חשמלית לרכבת רגילה. מדוע? כי יצטרכו להשלים בחודשים הקרובים עבודות בנתיבי איילון, במסילות איילון לחשמל אותם לפחות עד סבידור כדי שאדם יוכל לעלות בירושלים ולרדת בתחנות צפון תל אביב", מסר אז.