פשיטה על בית בושת בעיר (למצולמים אין קשר לידיעה) | צילום: דוברות המחוז

מדרך חברון, דרך המושבה הגרמנית ועד לרחוב לינקולן הנחשב – אלו המקומות שבהם פעלו בתי בושת. כך נחשף השבוע עם הגשת כתבי אישום נגד שתי נשים בשנות ה־50 לחייהן. מדובר במריאנה קזייב (53), תושבת ירושלים, ומריאנה טוויל (50), תושבת אריאל. האישומים: סרסרות למעשי זנות, החזקת מקום לשם זנות ופרסום שירותי זנות.

משכירות, מפרסמות ומרוויחות

על פי כתב האישום, השתיים הפעילו וניהלו ארבע דירות זנות בעיר, בין השנים 2017-2015. בנוסף השתיים מואשמות כי שכרו נשים שיעבדו עבורן בבתי הבושת, פרסמו את שירותיהן באתרי אינטרנט ייעודיים ולקחו לידיהן חלקים משמעותיים מרווחיהן של הנשים שהעסיקו.

כתב האישום מפרט דפוס פעולה קבוע שלפיו פעלו הנאשמות בדירות ששכרו לצורכי זנות. הדירה הראשונה ששכרו לצורך זה היתה ברחוב דרך חברון, באוגוסט 2015. אז שכרו השתיים הן שירותיהן של מספר נשים לצורך עבודה בזנות במקום, ופרסמו את דירת הזנות באתר 'סקס אדיר', שבו משתמשים צרכני זנות רבים כדי למצוא שירותים מסוג זה.

על פי כתב האישום, בכל משמרת בדירה הועסקו מספר נשים, שסיפקו במקום שירותי מין בתשלום. קזייב וטוויל נתנו מענה טלפוני לצרכני זנות שהתקשרו לדירה, ופירטו באוזניהם את שירותי הזנות הניתנים במקום, את מחיריהם, ואת דרכי ההגעה לבית הבושת.

מיקום שירותי הזנות:
שתי דירות ברחוב רחל אמנו
דרך חברון
רחוב לינקולן

עוד מפרט כתב האישום כי הנשים שהועסקו במקום העבירו מחצית מכל סכום שהרוויחו עבור שירותי הזנות שסיפקו לידיהן של של קזייב וטוויל.

הלוקיישן המתחלף

לאחר כשנה של ניהול דירת הזנות ברחוב דרך חברון, לבקשת בעל הדירה נאלצו הנאשמות להפסיק את שכירת המקום.

אלא שהן לא התייאשו והחליטו להמשיך עם העסק הלא־חוקי שלהן. קזייב וטוויל שכרו יחידת דיור אחרת ברחוב לינקולן, גם היא לצורכי זנות. בדירה זו המשיכו שתי הנשים בפעילותן המתוארת: פרסום המקום, שכירת נשים לצורך עבודה בזנות ולקיחת מחצית מרווחיהן לכיסן.

בחודש ינואר 2017 עברו הנאשמות להפעיל את דירת הזנות ממיקום שלישי בעיר, הפעם ברחוב רחל אמנו במושבה הגרמנית. גם שם שכרו קזייב וטוויל את שירותיהן של מספר נשים לצורכי זנות, ופרסמו את שירותי הזנות שסיפקו באתר 'סקס אדיר'.

במיקום זה, על פי כתב האישום, קזייב היתה אחראית על סידור משמרות העבודה של הנשים שעסקו בזנות במקום.

הנאשמות פעלו בדרך זו גם בדירה הרביעית ששכרו לצורכי זנות, שנמצאת גם היא ברחוב רחל אמנו.

במעשים הללו קזייב וטוויל "חיו דרך קבע על רווחי אדם העוסק בזנות, החזיקו וניהלו מקום לשם עיסוק בזנות, ופרסמו פרסום בדבר מתן שירותי זנות", לשון כתב האישום. כתב האישום נגד טוויל כולל גם מעורבות בניהול בתי בושת בתל אביב ובלוד.

כתבי האישום, שהוגשו על ידי פרקליטות מחוז ירושלים לבית משפט השלום בעיר, הם תוצאה של חקירה נגד השתיים שהחלה עוד בשנת 2017 על ידי ימ"ר ירושלים. אז, לאחר מספר חודשי חקירה סמויה, נעצרו קזייב וטוויל יחד עם אחרים.

לקזייב וגם לטוויל קיים עבר פלילי רלוונטי שנוגע לעבירות בתחום הזנות, כאשר קזייב הורשעה בעבר בהחזקת מקום לשם מתן שירותי זנות.

את תגובתם של קזייב וטוויל לא ניתן היה להשיג.