אריאל. המטרה: צפון אמריקה. צילום: מהאלבום המשפחתי

800 אלף שקל מפרידים בין תקווה חדשה לאריאל לבין סוף טראגי. לפניי חודשיים חזרו נתלי מירו וסתיו רפאלי ממעלה אדומים ממסע של ארבע שנים בארה"ב. בני הזוג, בשנות העשרים לחייהם, הפכו לפני שנה ושמונה חודשים להוריו של אריאל. הוא הצטרף אליהם למסע כשהוא צמוד לאימו, שטיפלה בו בבית לאורך כל התקופה. בני הזוג, שכאמור חזרו ארצה, סיימו רק לפני שבועיים את הרישום של בנם במשרד הפנים.

מירו: "ברגע שיכולנו לבטח אותו רפואית לקחתי אותו לרופאת משפחה כי הוא הרגיש לא טוב. הוא הקיא והיה לא יציב. הרופאה, שלה אודה עד יומי האחרון, המליצה לנו להגיע למיון". הרופאים במיון של הדסה עין כרם, שבדקו אותו, החליטו לבצע בדיקת סי־טי ועד מהרה קראו להורים לשיחה. "אמרו לנו שיש לאריאל גידול במוח", משחזרת מירו. "לא ידענו אם הוא ממאיר או שפיר, אבל כבר למחרת בבוקר הכניסו אותו לניתוח, שארך תשע שעות. את יושבת מול דלת זכוכית ומתפללת רק שייצא מזה. לא היה לי משנה מה הלאה, רק שהניתוח ייגמר בשלום".

מחט בערימת שחת

בסיום הניתוח הוצא הגידול בהצלחה מראשו של אריאל והוא נשלח לאשפוז בזמן שבני המשפחה המתינו לתוצאות הביופסיה. "התחילו לטפטף לנו שהילד יזדקק לטיפולים משלימים. זה רמז לנו שככל הנראה מדובר בגידול ממאיר. כמה ימים לאחר הניתוח הסבירו לנו כי מדובר בגידול נדיר ביותר מסוג מדולופטיליומה, שבו חולים 30 אנשים בעולם כולו", מסבירה מירו.

"התחלנו לחקור בעצמנו וגילינו שהפרוגנוזה גרועה מאוד. הבנו שאנחנו חייבים למצוא פתרון. אלא שאין מספיק חולים בשביל לחקור את המחלה הזאת. לכן למצוא את האדם שיידע לטפל בסוג זה של גידול דומה למציאת מחט בערימה של שחת", מספרת מירו על השבוע האחרון. אך הפרסומים של זוג ההורים התפשטו כאש בשדה קוצים ושותפו באלפים.

בימים האחרונים התבשרו ההורים כי יש אפשרות להטיס את בנם לטיפול בצפון אמריקה, ארה"ב או קנדה, ולשם כך עליהם לגייס סכום של 800 אלף שקל. בליל יום שני פתחה המשפחה בקמפיין מימון ברשת ובבוקר הם כבר הגיעו לסכום של 300 אלף שקל.

"ההתגייסות של כל האנשים, מבחינתנו זאת התרופה למחלה", אומרת מירו. "עם שלם נותן לנו אמונה שהילד שלנו ייצא מזה. זה עוזר לנו להאמין ולהתחזק. אני מודה לכל מי שמתפלל ומבקשת שלא יפסיק. זה הכי חשוב לנו, התפילות מבחינתנו יותר חזקות מהכול". בשבוע שעבר ריגשו הוריו של אריאל את חבריהם ואת בני משפחותיהם כשבאו בברית הנישואין בין כותלי בית החולים, בנוכחות בנם.

לתרומות לחצו כאן.