סטאר. גופו היה מלא בצקות. צילום: פרטי

תושב העיר טוען: קבוצה של צעירים גונבת כלבים באופן שיטתי ואפילו הרגה את כלבי. לדבריו הוא פנה למשטרה, אך היא לא פעלה נגדם.

לטענתו של הצעיר הוא פגש את הקבוצה לפני כשבועיים באזור מרכז העיר. "הם היו עשרה בחורים בשנות העשרים לחייהם והסתובבו עם כלבה משוחררת", הוא משחזר. "כשהיא ראתה אותי היא רצה אלי. מיד זיהיתי אותה ככלבה של שכן שנגנבה לו לפני חצי שנה. גם היא זיהתה אותי".

לדבריו, כשאמר להם כי הוא מכיר את הכלבה הם סירבו לתת לו אותה וטענו שהם מצאו אותה באחד הכפרים ליד ירושלים. הצעיר הזמין למקום משטרה ועדכן את בעל הכלבה. לדבריו, השוטרים טענו בפניהם כי ניתן לקחת את הכלבה לבדיקת שבב אך הם סירבו בתוקף, התנהגו בתוקפנות ודרשו כסף תמורתה. לאחר ששולם להם סכום של 200 שקל הכלבה הוחזרה לבעליה. "הם אמרו לי שהם יתנקמו בי על זה", סיפר הצעיר

הנקמה, הוא אומר, הגיעה ביום שישי שעבר. "יצאתי לטיול לילי עם הכלב שלי סטאר", הוא מספר. "באחת הסמטאות ליד רחוב יפו נתקלתי באותה קבוצה. בלי ששמתי לב שלושה מהם הסיחו את דעתי ואחד אחר חטף לי את הרצועה והחל לרוץ". 

שעה ארוכה חיפש הצעיר את כלבו בזמן שחיכה למשטרה שתגיע לזירה. כשהשוטרים הגיעו, לאחר שעה וחצי, הוא גולל בפניהם את הסיפור. למחרת, עם צאת השבת, הוא קיבל מידע מאחד מבעלי העסקים שלפיו אותה חבורה צועדת כעת עם כלבו. הוא הגיע מיד למקום אך לא מצא אותם

הוא החליט להישאר באזור ולחכות להם וכמה שעות לאחר מכן הם הופיעו, הפעם ללא הכלב. "התקשרתי למשטרה והתחלתי לרדוף אחריהם עד שהשוטרים הגיעו", הוא נזכר. "הם לקחו את הפרטים שלהם, שחררו אותם ודרשו ממני ללכת למגרש הרוסים להגיש תלונה. עוד לפני שהספקתי להגיע לשם התקשרו אלי השוטרים ואמרו לי לחזור לניידת. שם ראיתי את סטאר כשהוא בטראומה רצינית. מתברר שאותו בחור שחטף אותו גם מסר אותו למשטרה אחרי שנלקחו ממנו הפרטים".

השעה היתה אחר חצות ובהתייעצות עם בית החולים הווטרינרי סוכם כי הוא יגיע עם סטאר בבוקר, אלא שהכלב לא הצליח לשרוד עד אז. "ראיתי בלילה את הייסורים שעבר, את נשמתו יוצאת. זה גמר אותי". 

גופתו של סטאר נשלחה לנתיחה שלאחר המוות והתוצאות הכואבות לא הפתיעו את בעליו. "הכלב דימם באופן נרחב, גופו היה מלא בצקות. טראומה הביאה לקריעת קיבתו ותוכנה דלף אל חלל הבטן".

אלא שכאן לא מסתיימת הפרשה וכמה ימים לאחר מכן פגש הצעיר שוב את אותה קבוצה, הפעם עם כלבה אחרת. "הזמנתי שוב משטרה והצלחתי לאתר את הבעלים שלה. השבוע כבר ראיתי אותם עם גור פיטבול", הוא אומר. בבדיקת מצב תיק החקירה גילה הצעיר השבוע כי התיק נסגר מאחר שזהותו של העבריין לא ידועה. "כנראה לאף אחד לא אכפת", הוא מסכם. עם זאת, במהלך השבוע התיק נפתח מחדש.

מהמשטרה נמסר: "אנו רואים בחומרה כל פגיעה או התעללות בבעלי החיים ופועלת לחקור ביסודיות עבירות אלו ככל עבירה חמורה אחרת. במקרה מצער זה, עם קבלת הדיווח אודות איתור החשודים במעשה, ובניגוד מוחלט לנטען, השוטרים הגיעו למקום תוך דקות בודדות והצליחו לאתר את הכלב, ולהביא להשבתו לבעליו לאחר תחקור בשטח, כשהוא פצוע באורח קשה".