אילוסטרציה

כתב אישום הוגש ביום חמישי נגד ישי יהב, תושב ירושלים בן 22, בגין אונס ומעשים מגונים בבת 14 הסובלת מליקוי שכלי. 

על פי כתב האישום, יהב ראה את הקטינה באחד מגני השעשועים בעיר, ביום שישי בשעות הערב, לפני כשבועיים. יהב פנה אל הקטינה והחל לשוחח עימה. בשלב כלשהו הוא שאל אותה בת כמה היא, וזו ענתה כי היא בת 14. יהב אמר לה כי היא משקרת ונתן לה מספר סטירות בפניה. לאחר מכן, החל יהב לקחת את הקטינה עמו, חלק מהזמן כשהוא לוקח אותה בכוח, וכשהיא מתלוננת על כך שאינה רוצה ללכת איתו, למקום אחר.

המתלוננת אמרה מספר פעמים ליהב  כי היא צריכה לחזור לביתה, ואילו אמר לה בתגובה "מה את לא אוהבת אותי?", נישק אותה בפיה שלא בהסכמתה, קילל אותה ואמר לה כי היא צריכה לבוא איתו. במהלך השיחות ביניהם הבין יהב כי הקטינה סובלת מליקוי שכלי. לאחר מכן מתאר כתב האישום כיצד הוביל את הקינה לכיתה ריקה במוסד חינוכי סמוך, שם ביצע בה אונס ומעשים מגונים. במהלך התקיפה המינית, מתאר כתב האישום כיצד יהב אף הרביץ לקטינה מספר פעמים, בפניה ובגופה. 

לאחר מכן, בסביבות השעה 23:00 בלילה חזרו הנאשם והמתלוננת לרחוב סמוך, שם אותרו על ידי שוטרים שהיו במקום וחיפשו אחר הקטינה. 

עורכי הדין תומר מזרחי ואסף דוק המייצגים את יהב מסרו כי "המעשים המיוחסים לנאשם בכתב האישום אינם מציגים כלל את ליבו ועיקרו של התיק דנן. לשאלה זו ויותר מכך, ניתן מענה במהלך ניהול הליך ההוכחות. אנו מדגישים כבר עתה, כי פנינו לזיכויו המוחלט של הנאשם״.

כתב האישום שהוגש היום על ידי פרקליטות מחוז ירושלים, מייחס ליהב עבירות אינוס ומעשים מגונים.