סאמר סלימאן (צילום: יואב דודקביץ) 

סאמר סלימאן, תושב עיסוואיה שבביתו הושתל נשק במסגרת צילומי הסדרה "מחוז ירושלים", הגיע הבוקר (רביעי) למשרדי המחלקה לחקירות שוטרים להגיש תלונה על האירוע. לדבריו של סלימאן בעת כניסת השוטרים עם צו החיפוש, המשטרה דרשה ממנו להוציא את הילדים מהמיטות ואז החלו בחיפושים. לאחר שלא נמצא כלום הוחלט להשתיל נשק בביתו לצורך צילומי הסדרה. המשטרה בודקת מי עומד מאחורי הרעיון להניח נשק בביתו.

סאמר סלימאן מגיע למשרדי מח״ש (צילום: יואב דודקביץ)

סלימאן טען היום כי העובדה שהנשק הושתל דווקא בביתו קשורה אולי לעובדה כי בשנים האחרונות הוא פועל להעמיד לדין את השוטר שפגע בבנו, שנורה והתעורר בידי שוטרים לפני שנים אחדות. לדבריו: "כבר 5 שנים המקרה של הבן שלי בטיפול של מח"ש והם לא מטפלים בו. במשך שנתיים וחצי לא חקרו את התיק של הבן שלי. עכשיו כנראה הם מתנכלים לי בגלל שאנחנו רוצים את השוטר שפגע בבן שלי. זה מה שאני חושב. למה שתלו את הנשק דווקא אצלי? למה מתוך 20,000 תושבים בעיסוויה באו דווקא אלי לעשות את הסדרה הזאת? הם באו, חיפשו, ולא מצאו כלום. הם שתלו את זה כמו שכולם יודעים. לעשות אצלי סדרת טלוויזיה שלא ידעתי שזה טלוויזיה בכלל. הם אמרו שהצילום הוא כדי שאני לא אגיד שעשינו לך נזק או פגענו לך ברכוש. הם לא אמרו לי שזה מהטלוויזיה. ואני פתאום, אני לא רגיל לזה שבאים אלי. ראיתי מצלמה, הסכמתי. לא שאלו אותי אם אפשר לצלם אצלי. אמרו לי שיש להם צו, הצו בכלל לא היה בתוקף".

עו"ד אריה אביטן המייצג את משפחת סלימאן מזה עשור אמר: " זה יום קשה למדינת ישראל. יום קשה למשפחה. יום קשה לנו כאזרחים במדינת ישראל. יום שבו הרשות השופטת, משטרת ישראל, כהרף עין באים וחודרים לפרטיות של אדם. שותלים בו ראיות. ופשוט מנסים לקבור משפחה שלי לשים לב למה הם עושים. כל זה כדי להלל ולשבח את המשטרה. ביום הזה כולנו צריכים להיות מודאגים שאלו הם השוטרים שלנו, שאין שופטים שבודקים על מה ולמה ניתן צו חיפוש באמצע הלילה, להעיר משפחה, להכניס כלבים לתוך בית משפחה על לא עוול בכפם".

המשטרה התייחסה אתמול לאירוע ואמרה כי "אנו מתנצלים על כל פגיעה שנגרמה לאזרח כתוצאה משידור הקטע. המקרה נמצא בבדיקה ויופקו הלקחים הנדרשים בהתאם".

מאוחר יותר הסיר תאגיד השידור הציבורי את התכנית "מחוז ירושלים" וכל הסצינות נבדקות. המשטרה הוציאה הודעה נוספת וכתבה: "בעקבות בדיקת הטענות שהועלו בנוגע לסדרה 'מחוז ירושלים', הוחלט במשטרה על ביצוע תחקיר לבחינת הנושא, לרבות התנהלות של המשטרה מול גורמי חברת ההפקה בשטח ובשלב עריכת התכנים.  כפי שציינו אמש, אנו מצרים על כל פגיעה שגרמה הסדרה למאן דהוא.
אי לכך ובהתאם לזאת, עד להשלמת התחקיר ובדיקת כלל הטענות לא נתייחס לגופם של אירועים".