התקרית בהפגנת החרדים. צילום: משה בלוי

"למה פונה צעיר שרק עמד על המרפסת בהפגנת החרדים?": שוטר יס״מ תועד כשהוא אוחז בידיו נער חרדי בעת מחאת חרדים קיצוניים בבר אילן אמש (ב') וכעבור מטרים ספורים זורק אותו באוויר, כתוצאה מהזריקה הוטח הנער על הקרקע.

האירוע החריג, התרחש אמש בהפגנת העדה החרדית בצומת הרחובות צפניה-בר אילן שיצאה למחות נגד מעצר נערות חרדיות על ידי צה"ל.

צילום: משה בלוי

בתיעוד, שצולם בשולי ההפגנה והגיע לידי מיינט ירושלים, נראים מספר שוטרי יס"מ כשהם עולים למרפסת סמוכה המשקיפה על צומת הרחובות בהן התרחשה ההפגנה. השוטרים מפתיעים את הנער הצעיר, ומסייעים לו לקום לאחר שנגרר על הרצפה. בשלב זה מחליט אחד השוטרים להרים את הנער על ידיו, וכעבור מספר מטרים בודדים זורק אותו באוויר לעבר המדרכה.

כזכור, במהלך הפרת הסדר אמש שכלל הבערת פחי אשפה וחסימת צירי תנועה מרכזיים, עצרה משטרת ירושלים כ-7 מפגינים. 

מהמשטרה נמסר: "במהלך הלילה התקיימו הפרות סדר אלימות בעורק תחבורה ראשי בעיר ירושלים, כשמאות מתפרעים הפרו את הסדר הציבורי, חסמו נתיב תחבורה ויידו אבנים וחפצים לעבר השוטרים ומשתמשי הדרך. בעקבות כך, הוכרזה ההפגנה כבלתי חוקית והשוטרים החלו בפיזור ההמון.

לצערנו שוב מדובר בסרטון מגמתי, שמסתיר את שהתרחש מספר דקות קודם לכן, כשבמקום עשרות פורעים שזרקו מנקודה זו חפצים לעבר השוטרים והפרשים ובעקבות כך - השוטרים נאלצו לפזר ההמון מהמקום ולהרחיק אותו לאחור, כולל את אותם בודדים שניסו להתנגד ולהקשות על השוטרים בביצוע משימתם- לשמור על הסדר הציבורי ולמנוע פגיעה במשתמשי הדרך".