הטרדה מינית במועדון בירושלים: סתיו פילץ (26), סטודנטית לעבודה סוציאלית יצאה בחודש נובמבר האחרון לבילוי לילי בבר-מועדון במרכז העיר יחד עם חבריה. עד מהרה, הפך הבילוי לטראומתי כאשר גבר זר נגע בישבנה בזמן שזו עלתה בגרם מדרגות שבבר.

בסרטון, ניתן להבחין בפילץ עולה במדרגות, כאשר היא קופצת בפתאומיות וקופאת במקומה, תוך שהיא מנסה לעכל את המתרחש. מהר מאוד היא הבינה כי הגבר שעלה במדרגות מאחוריה, החליט לאחוז את ישבנה. "מדובר בבר בבעלות מכרים קרובים, אני תמיד מרגישה שם בבית", סיפרה פילץ ל-mynet. "הייתי בקומה התחתונה של המקום ושמעתי מישהי צועקת מלמעלה שנגעו לה בישבן. תוך כדי זה שאני עולה במדרגות, הרגשתי שמישהו נוגע לי בישבן״.

פילץ שחזרה והוסיפה: "הדפתי אותו באופן מיידי ושפכתי לעברו את כוס המשקה שהייתי בידי. הוא נמלט מהבר והתחיל לרוץ לעבר כיכר החתולות. הוא לא ציפה לתגובה כזו ולכן נמלט מהמקום".

אין זה המקרה הראשון בו נתקלה סתיו בהתנהגות מטרידה מצד גברים. "עשרות פעמים הוטרדתי ובכל פעם קפאתי במקום ולא ידעתי להגיב. במקרה האחרון פשוט הגבתי בצורה אוטומטית – לקח לי שנים לבנות את התגובה הזו. לפי הבעת פניו ראיתי שהוא לא ציפה לתגובה כזו". פילץ הובילה לפני כשנתיים את המאבק להארת גן העצמאות בלילות

בהמשך השיחה עם מיינט ירושלים היא מבקשת להעביר מסר: "חשוב שהסביבה תסייע ובכך תעביר מסר, מה שעזר לי במקרה הזה שאנשים הבינו שמשהו לא בסדר, וכאשר המטריד נמלט מהבר החל לרוץ אחריו מבלה אחר על מנת לעצור אותו".

פילץ הגישה תלונה למשטרה והפרקליטות שוקלת האם להגיד נגד הגבר כתב אישום.