תיעוד הגניבה מחנות 'שיאומי'. צילום: ממצלמות האבטחה של החנות

מחדל אבטחה חמור בקניון מלחה: צעיר בשנות ה-30 לחייו פרץ בסוף השבוע האחרון לחנות המותג הסיני 'שיאומיקס' והצליח לגנוב עשרות טלפונים ומחשבים ניידים. הצעיר נעצר לאחר שכוחות גדולים של משטרת ירושלים סגרו את הכניסות והיציאות לקניון.

בית משפט השלום קבע בדיון בעניין הארכת מעצרו של הצעיר כי בעקבות מצבו הנפשי הקשה הוא ישוחרר בתנאים של הרחקה מקניון מלחה והפקדה עצמית בסך אלף שקלים. משטרת ירושלים הגישה ערר לבית המשפט המחוזי על החלטה זו הורה כי הצעיר ישהה במעצר בית. 

בסרטון מצלמת האבטחה שהגיע לידי מיינט ירושלים נראה הצעיר מגיע בשעה 5 וחצי לפנות בוקר לחנות  הממוקמת בקומה שלוש בקניון. למרות שהקניון מאובטח באנשי אבטחה 24 שעות ביממה, החשוד נראה מרים באין מפריע את תריס הברזל של החנות ונכנס לתוכה. כל זאת כאשר ברקע מופעלת האזעקה בחנות ואף אחד מהמאבטחים אינו מגיע לבדוק מה פשר הצפצופים הבלתי פוסקים שנשמעו מהחנות.

הפורץ צולם כשהוא ניגש לעמדת התצוגה של המכשירים הסלולריים והחל לנתקם מחיבור ההטענה לאחר מכן פנה לעמדת המחשבים הניידים אסף אותם והכניסם לתיק גב שנשא עימו .

לאחר 2 דקות ו-38 שניות יצא הפורץ עם השלל, ופנה לעבר דוכן בית קפה הנמצא בסמוך ומזג לעצמו אייס קפה אותו לגם בהנאה.

המחשבים והפאלפונים שנגנבו. צילום: דוברות המשטרה

אבישי ביבי אחד מבעלי החנות מסר למיינט כי שווי המוצרים שנגנבו מוערך בלמעלה 20 אלף שקלים. "בשעת בוקר מוקדמת נשמעה אצלי התראת אזעקה מן החנות, התלבשתי ויצאתי מייד לשם. פעולות האלמוני שהצליח להרים תריס ברזל כבד הזויות לחלוטין הכל נעשה מתחת לאפם של אנשי הביטחון הפרוסים בקניון. לא ברור לי איך פורץ  הצליח להיכנס לקניון בשעת בוקר מוקדמת  כאשר המקום מרושת באנשי אבטחה ומצלמות אני מניח כי הוא לן בקניון בלי שאף אחד מהמאבטחים שם לב לנוכחותו".

מהנהלת קניון עזריאלי ירושלים מלחה נמסר: "בקניון קיימת מערכת מצלמות אבטחה וצוות מאבטחים הפועלים 24/7. עם השמע האזעקה, לקח לצוות השומרים שפעל בקניון באותה העת כדקה עד הגעתו אל החנות ותפיסת הגנב. צוות המאבטחים של הקניון העביר את הטיפול בגנב למשטרת ישראל שהגיעו מיד לאחר תפיסתו. קניון עזריאלי ירושלים מלחה עושה את כל שניתן על מנת לאבטח את הקניון וימשיך לשרת את לקוחותיו ושוכריו כפי שעשה עד כה".