הפקח מסיר את השלטים. צילום: פרטי

תושב ניסה לעשות מעשה טוב אך בסופו של דבר נקנס: תושב שכונת בית וגן ניסה להזהיר את התושבים מפני דו"חות חניה ברחוב תורה ועבודה סמוך לביה"ס בויאר על ידי תליית שלטים, אך כשהגיע פקח וראה את המתרחש אותו תושב קיבל קנס בסך 475 שקלים.

הסיפור אירע בשבוע שעבר כאשר שמואל, תושב שכונת בית וגן תלה באופן עצמאי מספר שלטים המתריעים בפני קבלת דו"חות חנייה בחלק ממקטע ברחוב עזרה ותורה בשכונה.  

לדבריו, במשך מספר שנים נמנעה העירייה מלקנוס את החונים על המדרכה וזאת בעקבות מצוקת החניה ממנה סובלים הדיירים. אלא שבשבועות האחרונים מדיניות זו השתנתה והחונים החלו לקבל דוחות בגובה 475 שקלים.

הפקח הסיר את השלטים. צילום: פרטי

הדו"ח. צילום: פרטי

"מסיבה שאני ברורה החליטו בעירייה להתחיל לאכוף. יש המון מוסדות לימוד ברחוב והמון אנשים חנו במקטע המדובר. יום יום אנשים קיבלו קנסות, הצבתי מספר שלטים על הגדר כדי ליידע את המגיעים שצריך להיזהר. היה חבל לי, מדובר בסכום דו"ח גבוה מאוד. הפקח היה מגיע כל הזמן ומוריד את השלטים. רציתי רק שאנשים יידעו שאסור להחנות שם". לשאלתו מדוע הפקח תולש את המודעות הגיב הפקח ״שתקבל ד"וח״.

העירייה: "המודעה נאכפה ללא קשר לתוכנה ומשום שמדובר במודעה פיראטית שנתלתה שלא כחוק. יצוין כי עיריית ירושלים מפעילה במהלך כל השנה, באמצעות אגף האכיפה והשיטור משאבים רבים לאכיפת שילוט ומודעות שנתלות שלא כחוק, כדי לשמור על מרחב ציבורי נקי. יצוין כי מקבל הדו"ח יכול להגיש ערעור לתובע העירוני ובקשתו תישקל כמקובל".