"תשרפו בגיהינום". מסעדת הדיינר. צילום: רעות כהן

ההתנכלות למסעדת דיינר R&R מתחדשת: כתובת גרפיטי "תשרפו בגיהנום" רוססה על דלת הכניסה למסעדה במרכז העיר, יחד עם כתובות נוספות שרוססו על יתר החלונות במסעדה. הדיינר סבל בעבר משורה של פגיעות בו, בין היתר – חלונות שנופצו ומנדף שפורק ונגנב.

גרפיטי עם הכתובת "תשרפו בגיהנום" רוסס בליל שבת האחרון על דלת הכניסה לדיינר R&R ברחוב יפו בעיר. בעלת המסעדה רעות כהן סיפרה ל'מיינט ירושלים' כי גם כל יתר החלונות במקום רוססו כתובות נאצה. "ביום שישי המקום פעל עד 2:00 בלילה. ביום שבת חזרתי למסעדה בשעה 8:00 בבוקר וראיתי את כל החלונות של המסעדה מרוססים. החזית והכניסה למסעדה, החלונות האחרים, היציאה מהבר - הכל היה מרוסס. הריסוס הראשי היה איפה שכתובות שעות הפעילות שלנו, כולל ביום שבת".

הדיינר שאינו שומר על כשרות, פתוח בימי שבת, ומזוהה עם הקהילה הגאה, סובל מאז פתיחתו מהתנכלויות חוזרות ונשנות. בין היתר, חלונות הדיינר נופצו יותר מפעם אחת, המנדף השייך למסעדה והכרחי לתפעולה פורק ונגנב מספר פעמים, ואף דווח מקרה אחד של פריצה למקום.

"צילום: רעות כהן

לאחר ההתמודדות עם הפגיעות החוזרות והנשנות במקום, אמרה כהן: "יש קבוצה של קיצוניים שזה לא עובר להם בגרון, לא זה שאני שם, לא איך שאני חייה, ולא האוכל שאני מכינה. חבל להם - כי אני לא מתכוונת לזוז. כן מתחילה להפריע לי כמות הזמן שאני מתעסקת בהם".

"היום כשיש לי ילדים, הפכתי להיות קצת פחות אמיצה", סיפרה כהן. "היום כשמישהו אומר שהוא ישרוף אותי, זה מפחיד אותי. חוויתי מקרה לפני כמעט שנה, בו באתי לפתוח את המסעדה וחיכו לי שני שוטרים. נבהלתי, לא ידעתי מה קרה. הם אמרו לא לדאוג, שהם באו כי מישהו התקשר ואיים לרצוח אותי. לא ישנתי באותו לילה - אבל זה עבר לי. היום זה הרבה יותר מפחיד אותי". 

צילום: רעות כהן

פנית למשטרה?
"אחרי שהמשטרה סגרה את תיקי החקירה הקודמים שלי, אני לא מתקרבת למשטרה ולא מתכוונת להגיש תלונה. אני מרגישה שזה בזבוז זמן ומשאבים לפנות אליהם שוב".