סגן ת'. צילום: דובר צה"ל

גאווה גדולה לירושלים: סגן ת', תושבת ירושלים, תסיים היום (ד') קורס טיס. ת' היא האישה היחידה שסיימה את הקורס היום יחד עם 39 גברים.

אחרי עשרות גיחות ושלוש שנים מאתגרות תקבל היום סגן ת' הירושלמית יחד עם 39 גברים את כנפי הטיסה בטקס 'מסדר כנפיים' המסורתי בבסיס חצרים. הטקס יתקיים בסימן "70 שנה לבית הספר לטיסה".

סגן ת' (22), גרה בירושלים עם משפחתה ודוברת צרפתית. ת' היא הבכורה במשפחה ולה ארבעה אחים. אחיה, אוריאל (21) משרת בגדס"ר נח"ל, ואחיה הקטנים לומדים בחטיבת ביניים. אימה ילידת צרפת ואביה עלה לארץ מחוף השנהב.

שני הוריה עלו לארץ מחו"ל והיא גדלה בבית דתי ולמדה במדרשת הרטמן. לפני שהתגייסה, ת' למדה במכינה מעורבת דתיים וחילונים שמשולבים בה עבודת אדמה, עשייה חברתית והכנה לשירות צבאי משמעותי. בנוסף, סגן ת' היתה בתנועת נוער "בני עקיבא". בזמנה הפנוי היא אוהבת לטייל, ללכת לים, לקרוא ספרים ולבלות עם חברים.

סגן ת'. צילום: דובר צה"ל

"השלב הכי משמעותי או מענין – הוא השלב המתקדם שבו אנו נמצאים עכשיו. יש בו שתי תחושות מרכזיות שהן קצת סותרות - מצד אחד תחושת סיפוק אדירה שעבדת עבורו 3 שנים. מצד שני אנחנו מבינים שזו רק תחילת הדרך ועד שנהיה מבצעיים ייקח זמן", סיפרה.

"חשבתי שקורס טייס זה בלתי אפשרי שרק יחידי סגולה עושים את זה. אבל גיליתי שעם עבודה קשה אפשר להגיע רחוק".

כלל המסיימים. צילום: דובר צה"ל

ת' אף המשיכה במכינה לשנה ב', והייתה בה במשך ארבעה חודשים נוספים. כחלק מהכשרת הקורס, ת' למדה כלכלה וניהול.

את קורס הטיס יסיימו השנה 40 חניכים, שיעמדו היום בצהריים על רחבת המסדרים במעמד קבלת הכנפיים המיוחל. הבוגרים עברו קורס מורכב המתפרש לאורך שלוש שנים, במהלכו הוכשרו להוות כוח איכותי ומקצועי העתיד להוביל את החיל. במהלך שלוש השנים התמקצעו הבוגרים בכלי הטיס השונים, סיימו תואר אקדמי ואף הוסמכו להיות לוחמי חוד.