יהודה ותמי כדורי ז"ל. צילום: מרדכי אסרף

הרצח שזעזע את ארמון הנציב: כשבוע לאחר ששוחרר למעצר בית קרוב המשפחה של הזוג כדורי ז"ל למשך חמישה ימים, האם החקירה נמצא במבוי סתום? 

אז מה עכשיו?

בשלב זה לא ניתן שלא לשאול את השאלה המרכזית - לאן הולכים מכאן ומה צפוי לתיק החקירה בהמשך? "קודם כל צריך לדעת דבר מרכזי - ללא פענוח, תיק רצח לא נסגר לעולם", אמר גורם בכיר לשעבר במשטרה למיינט ירושלים. "אנחנו עדים לכך מההתפתחויות בפרשיות הרצח משנות ה-90, שפוענחו רק לאחרונה. המשטרה ממשיכה לחקור תיקי רצח לעד".

קראו גם
• 
פרשת רצח בני הזוג כדורי, יום אחר יום: ממציאת הגופות - עד לשחרור החשוד המרכזי
• החשוד המרכזי ברצח הזוג כדורי לאחר שחרורו: "מודה לאלוהים, רוצה לראות את ילדיי"

עוד מסביר הגורם כי רצח הזוג כדורי הוא מזעזע מדי בשביל שירד מהכותרות. "למשטרה יש חומר מסוים שבעקבותיו היא ממשיכה את החקירה. אפשר להגיד שהיא מחשבת מסלול מחדש עקב חומר חדש שהתגלה רק לאחרונה ואנחנו צפויים לראות מעצרים נוספים בתיק ממש בקרוב", הוא העריך.

החשוד המרכזי ששוחרר. צילום: לירן תמרי

ומה קרה עם החשודים בתיק ששוחררו
"
בהתחלה המשטרה חשבה שמדובר בתיק רצח שדומה מאוד לתיק אחר שקרה בירושלים לפני מספר שנים. עקב צו איסור הפרסום אני לא יכול לנקוט בשמו של התיק, אך מדובר בתיק שזעזע את המדינה ועלה לכותרות באופן תכוף. עם התפתחות החקירה היא הבינה שזה לא הכיוון שאליו הולך התיק וכך שוחררו שני העצורים המרכזיים. לומר שאין למשטרה קשיים? יש לה. אין ספק שהתיק הזה מערים קשיים על גורמי החקירה, אבל שוב - די בקרוב ניווכח לדעת שהמשטרה שינתה מסלול בעקבות מידע שיש לה ולא נקלעה למבוי סתום".