הילד והחבלה בראש | צילום: mynet

תקרית חמורה בהסעה לבית הספר: ביום ראשון השבוע, התרחש אחד האירועים החמורים בתקופה האחרונה במערך ההסעות של העירייה, במהלכו נפצע תלמיד בחינוך המיוחד המתנייד על כסא גלגלים ופונה לבית החולים. הפרטים המלאים עדיין בבירור בעירייה, אולם בשיחה עם "מיינט ירושלים" מגוללת דבי אנקאווה, אימו של ר' בן ה-6, את התרחשות האירועים: "כשההסעה הורידה את ר' וראיתי את הפציעה שלו בראש, חטפתי שוק" היא אומרת, "לא ידעתי על מה אני מסתכלת ומה קרה לבן שלי. בדרך כלל מתקשרים אלי מההסעות על כל דבר הכי קטן שקורה, אבל הפעם אף אחד לא יצר איתי קשר דווקא במקרה חמור שכזה".

באותו רגע החליטה דבי לפנות את ר' הקטן לבית החולים, שם קבעו שהוא סובל מזעזוע מוח. "התקשרתי לכל הגורמים הרלוונטים. התקשרתי לחברת ההסעות ושם טענו שהנהג הוא נהג טוב ואין מצב שזה קרה, התקשרתי לבית הספר והם נשבעו שהוא יצא משם בריא ושלם. אני עדיין לא יודעת בדיוק את כל הפרטים, אבל גם בבית החולים אמרו שזה קרה כנראה כתוצאה מנפילה במהלך נסיעה".

דבי, שנכחה עם בנה במהלך הפגנת ההורים נגד מערך ההסעות בספרא אומרת כי "אנחנו מתריעים כבר זמן רב על מערך ההסעות הלקוי. אני לא מבינה למה זה מגיע לנו, אולי עכשיו העירייה תקח אותנו ברצינות".

אנקאווה הגישה תלונה במשטרה וחברת ההסעות נקראה היום לשימוע במנח"י.

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "אנו מצויים בקשר רציף עם אם הילד כמו גם עם הנהלת המוסד החינוכי. פרטי האירוע נבדקים ובמקביל מלוות ההסעה הושעתה והופסקה עבודת נהג רכב ההסעות במוסד החינוכי. עם תם בירור פרטי האירוע, יופעלו כלל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת להבטיח כי מקרה מסוג זה לא ישנה. נמשיך ללוות את המשפחה ואת הילד עד חזרתו לשגרה"