הרב אהרון רמתי בבית המשפט .צילום: רפי קוץ

בית משפט השלום האריך היום (ב') את מעצרו של אהרן רמתי, החשוד בניהול הכת בשכונת גאולה, בשלושה ימים. עד עתה גבתה המשטרה 103 עדויות בחקירה, ובוצעו 15 עימותים בין רמתי ובין העדים.

השופט ביאלין אלעזר התייחס לחשדות המיוחסים לרמתי ואמר: "את קיומו של חשד סביר ביחס למשיב קבעתי עוד בדיונים הקודמים. באותן החלטות התייחסתי לכך שלמשיב הייתה שליטה פיזית ונפשית בחלק ניכר מבנות הסמינר, הן על ידי קבלת חלק ממשכורתן והן על ידי שליטה פיזית אחרת. הראיות ביחס לעבירת המין המיוחסת למשיב נתמכת גם בשיחות האזנת סתר.

"מכלול הראיות בהן עיינתי מבססות חשד סביר הן לעבירת החזקה בתנאי עבדות והן ליתר העבירות".

עוד ציין השופט אלעזר: "בשלב זה חלק ניכר מפעולות החקירה הן בנות שיבוש. ממילא קיימת עילת מעצר של חשש לשיבוש הליכי חקירה. כך במיוחד לנוכח העובדה שעוד טרם תחילתה החקירה שובשה בעקבות הדלפה שהגיע לידי המשיב. עם זאת, ולנוכח העובדה שבוצעו מרבית פעולות החקירה אני סבור שיש להתכנס לסיום החקירה".

בית המשפט האריך את מעצרו של רמתי בשלושה ימים, וציין כי הוא מצפה כי לאחריהם חקירתו תמוצה.

בשבוע שעבר פרסמנו כי על פי חשד המשטרה, רמתי הנחה באמצעות מסמכים כיצד אסור להן להתנהל במדרשה וכי החשד לפגיעה מינית התרחב מבת סמינר אחת למספר מבנות הסמינר.

בנוגע לחשד לפגיעה בקטינים ששהו במקום, הראיות המשמעותיות שקיימות בידי המשטרה נוגעות לנכדו של רמתי. בנוסף, נחקרות עדויות בנוגע להנחיה שנתן לכאורה לתקיפת קטינים נוספים, הנחיה שבוצעה על ידי בנות בסמינר. בידי המשטרה קיימות עדויות גם לגבי התקיפה וגם לגבי הקריאה לתקיפה. החשד הסביר התחזק בנוגע לעברה זו מאז המעצר הקודם.