אבטחה צמודה. ברקת. צילום: לירן תמרי

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (ה') על הנאשם מחמד ראשדה 11 שנות מאסר בגין עבירות של קשר לסיוע לאויב בזמן מלחמה, הכנה לביצוע מעשי רצח שהם מעשי טרור, ריגול וקשירת קשר לביצוע רצח. בנוסף, נגזר עליו 8 חודשי מאסר על תנאי.

מחמד ג'מאל רשדה (32) תושב מחנה הפליטים שעפאט, במזרח ירושלים הורשע בעבירות של קשר לסיוע לאויב בזמן מלחמה, הכנה לביצוע מעשי רצח שהם מעשי טרור, ריגול וקשירת קשר לביצוע רצח. הנאשם הורשע במסגרת הסדר טיעון בכך שבהכוונת גורמי טרור מחו"ל, תכנן לבצע פיגועי טרור נגד מגוון יעדים, בהם פגיעה באישים בכירים - ראש הממשלה בנימין נתניהו, וראש עיריית ירושלים, ניר ברקת.

כמו כן, עלה כי רשדה תכנן פיגועי טרור נגד מבנים השייכים לקונסוליה האמריקאית ונגד משלחת של נציגים קנדיים השוהים בירושלים במטרה לאמן את כוחות הרש"פ בגדה, ובביצוע מהלכים מקדימים לאיסוף מודיעין אודות היעדים נגדם תכנן לבצע פיגועים, בהוראתו של פעיל הטרור מסוריה.

עו״ד שחר מלול, פרקליטות מחוז ירושלים מסר: "גזר הדין מבטא את חומרת העבירות שביצע הנאשם אשר יש בהן כדי לפגוע בביטחון המדינה ובמרקם החיים העדין בישראל. הפרקליטות תמשיך לפעול בנחישות על מנת להביא למיצוי הדין עם כל מי שינסה לפגוע בבטחון מדינת ישראל ובתושביה".