"מעשים בעלי אופי מיני מובהק" | אילוסטרציה: שאטרסטוק
גלעד הולי־אור, פיזיותרפיסט שפעל בירושלים, הורשע השבוע בביצוע מעשה מגונה במטופלת במהלך טיפול.  עוד נקבע כי יפצה את הנפגעת בסך 35 אלף שקלים.

הול־אור הורשע בכך שבשנת 2015, בעת עבודתו כפיזיותרפיסט, טיפל באישה הסובלת מכאבי גב. על פי הרשעתו, במהלך הטיפול, כאשר שכבה המתלוננת על בטנה, הכניס הולי־אור את אצבעות ידיו בכוח לפיה של המתלוננת, הרים את חצאיתה ונגע באיבריה האינטימיים.

בנוסף, מתואר בהרשעה כי הוא נצמד אליה באופן בו איבר מינו נוגע בגופה. לאחר מספר דקות, מנקה שעבד במקום דפק על דלת חדר הטיפולים ובעקבות כך המטופלת עזבה את המקום.

בגזר הדין התייחס שופט השלום ירון מינטקביץ לטענת עורך הדין אריאל עטרי, המייצג את הולי־אור, לפיהם המעשים בהם הורשע "מצויים ברף הנמוך של העבירה ומהווים רק חריגה מזערית ממעשים לגיטימיים המבוצעים במהלך טיפול שגרתי". בהקשר לטענה זו אמר השופט מינטקביץ כי "מדובר במעשים בעלי אופי מיני מובהק, הנמצאים עמוק בתחום האסור".

בעקבות המעשה שקרה בשנת 2015 הולי־אור פוטר מקופת החולים בה עבד, אך המשיך לעבוד באופן פרטי. בגזר הדין אף צוין כי הולי־אור "הציג אישורים מהם עולה כי הוא עובד כיום באופן פרטי ונחשב מטפל מבוקש ועסוק".

השופט מינטקביץ ציין בגזר הדין כי הולי־אור סרב לקחת אחריות על הפגיעה המינית שביצע, וכתב כי "כאשר הנאשם העיד לפני התרשמתי כי הוא חסר כל מודעות לחומרת מעשיו והפגיעה הקשה שפגע במתלוננת וכי אין בו שמץ אמפתיה למצבה. מלבד כתרים שקשר הנאשם לראשו ושבחים שהעתיר על עצמו, עדותו הוקדשה להטחת האשמות במתלוננת, כאילו היא זו שביצעה בו מעשה מגונה ואז העלילה עליו עלילת שוא. כמו כן הנאשם העלה טענות נגד החוקרים, אשר לשיטתו חברו למתלוננת על מנת להפלילו במעשים שלא עשה".

עוד ציין השופט מינטקביץ כי "גם עתה, לאחר שניתנה הכרעת הדין, הנאשם אינו מקבל כל אחריות למעשיו, ועודו מתבצר בעמדתו כאילו כולם – המתלוננת והשוטרים – קשרו ועשו יד אחת נגדו להפלילו".

בית המשפט גזר על הולי־אור שנת מאסר בפועל, חצי שנת מאסר על תנאי, ופיצוי בגובה 35,000 שקלים למטופלת בה פגע מינית.

עו"ד עטרי, בתגובה: "הכרעת הדין שגויה. ההרשעה מבוססת על פרשנות שגויה של בית המשפט למעשים שנעשו במסגרת טיפול רגיל, כפי שהעיד מומחה עם שם בינלאומי במהלך המשפט. בכוונתנו לערער על פסק הדין עד לזיכויו המוחלט".