שי נאור, בעל בית המאפה המיתולוגי 'מפגש השיח', מדבר לראשונה על השמועות לגבי בריחתו מירושלים. רק לפני שנתיים, כשפתח את הסניף במרכז העיר, הצהיר נאור כי בכוונתו לפתוח עוד 40 סניפים שיתפרסו על פני הארץ כולה. בינתיים נסגר המקום ונאור כבר לא בירושלים. לפני שנה הוא עבר עם אשתו וארבעת ילדיו לאילת, משאיר מאחוריו בורקסים לוהטים בתנור.

גל שמועות ליווה את עזיבתו הפתאומית של נאור, מבכירי סניף הליכוד בירושלים, שסגר את הסניף המושקע שלו ברחוב שמאי אחרי חודשי פעילות ספורים בלבד. "לא הלך לו שם. הסניף היה ריק וכולם ראו את זה. ברור שהוא ברח לאילת כי הוא לא הצליח", מספר קולגה, בעל עסק במרכז העיר.

נאור: "אני מכיר את כל השמועות האלה. יצאה גם שמועה שברחתי עם ילדה בת 18. אז אני רוצה להודיע לכולם שאני חי עם אשתי, ארבעת ילדי, שלושת כלבי ושתי מכוניותי ובונה בית מדהים באילת. אני מכיר גם את השמועה שאני חייב כספים בשוק האפור ולכן עזבתי. אז אני מודיע לכולם שאני לא יודע מה זה שוק אפור או אדום, ואני חזק מאוד כלכלית בבנקים. כל שמועות הזדון האלה נולדו מצרות עין ומקנאה.

"יצרתי לי כאן מערכת עסקית חדשה, פרויקט נדל"ן גדול שאני עובד עליו. אני בונה 60 צימרים של בתי בוץ בתוך ההרים. זה יהיה משהו מיוחד ויוצא דופן. כרגע אין כלום בשטח כי הכל נמצא בתהליך של הגשת תוכניות ובקשות לאישורים".

קנאים ורכלנים
"אנשים מקנאים בי ולא מבינים איך אחד כמוני לקח את הרגליים וברח מכאן. לא מעט מהם גם רוצים שאפתח להם דלתות עסקיות. אמרו שהגלו אותי לאילת. אם כך, מה אני עושה פה כל שבוע? 'הגליה' בלשון השוק האפור פירושה שאסור לי להתקרב לעיר, וזה אומר שהייתי צריך להיות היום בחו"ל. בדומה למה שהתפרסם לאחרונה על חיים רביבו.

"אני לא מסוכסך עם עבריינים, אני הולך עם הראש למעלה. אני בא לירושלים ל-48 שעות כל שבוע. מגיע, פותח עסק, יש לי עוד עסק. אז כל מי שמפיץ שמועות, בעיני זאת קנאה ושנאה. יכול להיות שזה מישהו שזרקתי אותו מהמשרד. אולי יש כאלה שמפחדים שאחזור ולכן מוציאים עלי שמועות".


"אין לי עבר פלילי ואפילו לא דו"ח במשטרה, אני חבר של כל העולם: ראש הממשלה, חברי כנסת וכאלה. לאנשים קשה להבין איך אחד כמוני מסתדר עם אנשים כמו יורם קארשי, יגאל עמדי ושולה זקן.

אם הכל כל כך טוב, למה קמת ועזבת?
"אני אוהב את העיר הזאת אבל יש פה יותר מדי קנאים ורכלנים. מבקשים ממני כל שבוע 'שי, תכניס אותנו שותף', 'שי, תביא לנו משהו מאילת', שי ושי ושי. מי שאני נותן לו להתקרב לטריטוריה שלי מבין מה אני עושה באילת ורוצה לקפוץ על העגלה. פתחתי את הסניף במרכז העיר לפני שנתיים. כשעברתי לדרום החלטתי לצמצם את הפעילות העסקית לסניף אחד, בתלפיות. אם אתפזר יותר מדי, האוניה שלי תטבע".

שי נאור (45), דור שביעי בירושלים נחשב לאחד האנשים החזקים מאחורי הקלעים בסניף הליכוד בעיר, יד ימינו של היו"ר וחברו מנוער, יוסי סלמן ז"ל: "הוא היה חבר שהיה יותר מאח בשבילי, ופטירתו מהמחלה הארורה לפני שנתיים לא היתה קלה עבורי וגרמה לי משבר. הוא מת לי בידיים. אני האחרון ששם לו את הראש על הכר ונישק אותו, וביקשתי ממנו לשמור עלינו מלמעלה.

"כשחזרתי הביתה הודעתי לאשתי שאני עוצר את המרדף של החיים. לא עושה שום דבר ולא רץ יותר. הסיפור הזה של יוסי נגע בי מאוד לעומק. החלטתי שאני מחפש את השקט ואת החופש ומפסיק את המירוץ. אז החלטתי שאנחנו עוברים לאילת".