לא מעט מאבקים וארגונים שונים התעוררו להם בשנה האחרונה בירושלים, ועכשיו נראה כי התופעה מסרבת להיפסק. בימים אלה מתארגנת בעיר קבוצת סטודנטים לאמנות, שמקימים איגוד מיוחד עבור כלל הצעירים הלומדים בבתי הספר לאמנות השונים שבעיר.

אסל"י (איגוד סטודנטים לאמנויות בירושלים) זהו שמו של הארגון שהוקם במטרה הביא להכרה ממסדית בתלמידים לאמנות ובכך להבטיח שוויון זכויות מלא גם לסטודנטים שאינם לומדים במוסדות הנותנים תואר אקדמאי, ושאינם נהנים מצ'ופרים כמו אלו הלומדים באוניברסיטה העברית.

"ירושלמים מובילה היום את לימודי האמנות בישראל כשהיא כוללת בתוכה בתי ספר ידועי שם כמו מעלה, ניסן נתיב סם שפיגל, מוסררה ואחרים" אומר מתן פינקס (24), סטודנט לקולנוע וממקימי הארגון. "בתי הספר האלה מקבלים תקציבים מהמדינה ומוכרים באופן רשמי על ידי משרד החינוך והתרבות אך באופן אבסורדי הסטודנטים הלומדים במוסדות אלה אינם מוכרים כסטודנטים לצורך מתן הטבות".

בנוסף מדגישים מקימי האיגוד כי הם שמים לעצמם מטרה לדאוג לסטודנט הבודד, להביא ליצירת שיתופי פעולה בין הסטודנטים בבתי הספר לאמנות בירושלים, לקדם את היצירה המקורית בעיר ולייצר אלטרנטיבה אמיתית בה אפשר ליצור ולהתפתח. "בצורה זו גם תפסק תופעת המעבר למרכז הארץ בתום הלימודים" הם אומרים.

"אנו מקדמים הצעת חוק שתתקן את חוק זכויות הסטודנט כך שגם אנחנו נוגדר סטודנטים ונהיה זכאים לקבל את כל הזכויות המגיעות לנו - החל מהנחות בתחבורה הציבורית וכלה בהטבות מס שונות" מוסיף פינקס.