מאז ילדה את בנה השישי לפני כשבוע, האשה המכונה 'האם המרעיבה' אינה מסוגלת ללכת. האם עוברת סדרת בדיקות, אך הרופאים טרם מצאו את הסיבה לכך. "איננו יודעים כמה זמן זה יימשך", אומר גורם המקורב אליה.

האשה, שנאשמת בהרעבת בנה הפעוט, התאשפזה בשבוע שעבר בבית החולים 'ביקור חולים' לקראת לידת בנה השישי. אולם מיד לאחר הלידה התברר כי איבדה תחושה בפלג גופה התחתון.

רופאי בית החולים אינם יודעים להצביע בשלב זה על הסיבה המדויקת לכך, ולא יודעים להעריך כמה זמן יימשך המצב.

ל"ידיעות ירושלים" נודע בין הרופאים חלוקות הדעות לגבי הסיבה לכך שהיא אינה מסוגלת ללכת, וכי אחד הרופאים הבכירים בבית החולים העריך כי הסיבה לכך נוירולוגית, שכן הלחץ הנפשי שבו היתה נתונה מאז התפוצצה הפרשה השפיע מאוד על מצבה.

הרב אברהם פרויליך, שאירח את האשה בביתו בתקופה שבה חויבה במעצר בית מחוץ לביתה, אמר ל"ידיעות ירושלים" כי הוא מקווה שהיא תחלים במהרה. "היא לא מודעת להערכת הרופאים לגבי מצבה", הוסיף, "היא עברה היריון קשה. אף אשה בישראל לא עברה את מה שהיא עברה. היא הגיעה מפורקת לחדר הלידה. אני מקווה שהיא תחזור לאיתנה ושזה לא יישאר ככה".

בבית החולים ביקור חולים סירבו להתייחס למקרה.

ברית המילה של הבן שנולד נדחתה בשל משקלו הנמוך. בערב שבת קיימה המשפחה את מנהג 'שלום זכר', סעודת שבת שלאחר הולדת הבן. בגלל הפרסום שזכתה לו המשפחה, הגיעו מאות אורחים תושבי האזור לאחל למשפחה מזל טוב ולשמוח בשמחתה.

במהלך הטיש השבועי שעורך האדמו"ר של חסידות תולדות אהרן, זכה אב המשפחה ליחס מיוחד לעיני כל החסידים. בחסידות מספרים כי המשפחה הפכה עבורם למעין סמל לאי־צדק של העולם החילוני.

כעת תוהים גורמים משפטיים אם במצבה הרפואי תוכל האם לעמוד לדין וכיצד ישפיע הדבר על ההתנהלות המשפטית. בחודש אוגוסט הוגש נגד האם כתב אישום בבית המשפט המחוזי בעיר, שבו היא מואשמת בהרעבת בנה בן השלוש, שהגיע למשקל של שבעה קילוגרמים. מעצרה של האם הוציא אל הרחובות אלפי חסידים שהתפרעו במחאה על החשדות הקשים נגדה.

האם ומקורביה טענו בראיונות לכלי התקשורת כי רופאי הדסה עשו בבנה ניסויים לאחר שלא הצליחו לגלות ממה הוא סובל. "עשו אותי שווה לאדמה, התייחסו אליי בצורה מזעזעת", היא אמרה אז.