שכונה חדשה התווספה בשבועות האחרונים לזירת מלחמות הדת ברחבי העיר: ארנונה החדשה. זאת לאחר שוועדת הכספים העירונית אישרה הקצאת 200 אלף שקל לתכנון מקווה בשכונה, שבה מתגוררים בעיקר חילוניים.

ועד השכונה טוען כי אין צורך במקווה. "קיים מקווה במרחק 300 מטר בשכונת ארמון הנציב", אומרים חברים בוועד. "אין לנו גן משחקים לילדים ואין מוסדות חינוך, אז מה פתאום העירייה משקיעה במקווה? זה בזבוז כספי ציבור". כעת מתכוונים התושבים לפנות לבג"ץ ולדרוש את הקפאת תכנון המקווה.

סגן ראש העירייה פפה אללו, המתגורר בשכונה, תומך בתושבים. אללו אף פנה להנהלת העירייה וביקש שיוקמו בשכונה מוסדות חינוך, אך זו לדבריו מתעקשת על המקווה. "רוצים להדביק לשכונה תווית חרדית", הוא אומר.

סגן ראש העירייה יצחק פינדרוס דוחה את טענות התושבים. "בניית מקווה בשכונה אינה גורמת להתחרדותה. ישנן נשים מכל הזרמים שזקוקות למקווה", הוא אומר.

אין זה המקרה הראשון בתקופה האחרונה שבו מתנגדים תושבים להקמת מקווה בשכונתם. תושבי רמת בית הכרם נאבקים מזה שנתיים בכוונת העירייה לבנות מקווה על אחד השטחים הציבוריים היחידים שנותרו באזור ("ביקשו בית ספר, קיבלו מקווה" 8.5.09). גם במקרה זה ביקשו תושבי השכונה, החילונית ברובה, כי ייבנו מוסדות ציבור במקום המקווה. בעירייה, עוד בתקופתו של אורי לופוליאנסקי, התעקשו על בניית המקווה.

סגן ראש העירייה לשעבר יהושע פולק טען בשעתו כי מדובר בצורך אמיתי, בעוד שבמינהל הקהילתי טענו כי בניית מקווה בלב השכונה עלולה לעודד הגירה של אוכלוסיה חרדית.

העירייה: "ועדת הכספים נדרשה לאשר את ביצוע בניית המקווה. בתוכנית העבודה לשנת 2010 מתעתד להיבנות בשכונה מרכז רב-תכליתי לנושאי תרבות וקהילה. כמו כן, סביב השכונה קיימים מוסדות חינוך וציבור רבים".