חדשות טובות לסוחרי במרכז העיר: המסקנה הראשית של הוועדה המיוחדת שהוקמה כדי לבדוק את טענות בעלי העסקים היא שיש להעניק להם הנחות בארנונה של עד 50 אחוז.

הוועדה הוקמה בידי ראש העירייה לפני כחודשיים, ובראשה עמד יו"ר הקואליציה העירונית ואיל המרכולים רמי לוי. בין חברי הוועדה: מנכ"ל העירייה יאיר מעיין ובכירים מהגזברות בכיכר ספרא.

הוועדה קיימה מספר ישיבות, ובין היתר נפגשה עם סוחרים והעומד בראשם – יו"ר ועד בעלי העסקים במרכז העיר, אלי לוי. חברי הוועדה התבקשו על ידי ברקת לבחון מה מגיע לסוחרים, אם בכלל, בעקבות העבודות המתמשכות של הרכבת הקלה מרכז העיר, ובמיוחד ברחוב יפו.

בסך הכל מדובר בקרוב ל-600 בעלי עסקים היכולים להחשיב את עצמם כנפגעים מהעדות. עם זאת, קיים גם מעגל שני, של חנויות הרחוקות מעט מציר יפו, אך סובלות גם הן מהיעדר הנגישות לכל האזור.

לוי מספר השבוע ל'בונוס' כי לדעת הוועדה יש להעניק לסוחרים הנחות של עד 50 אחוז בארנונה. הנחה זו תינתן על ידי השוואת הפדיון בתקפות שלפני העבודה לרגע בו החלו הדחפורים את עבודתם. אלא שכאן קיימת בעיה של סמכויות: העירייה אינה מוסמכת להעניק בשיעור כה רב, ולכן הכדור יעבור למשרד' הפנים, שם חוששים מתקדים ארצי.

המסקנה השנייה, לאור העובדה שהעבודות הולכות ומתמשכות היא להעניק פריסה של חובות הארנונה, זאת עד לשנת 2011.

המסקנה השלישית היא להרבות באירועי תרבות. כאן המקום לציין כי ברקת פעל רבות בנושא זה, ואף זכה לקבל מכתב תודה והערכה יוצא דופן מיו"ר ועד בעלי העסקים באזור. עם זאת, לדעת הוועדה, יש להמשיך בכך ביתר שאת, ואך להגביר את תדירות האירועים בקיץ הקרוב – שכן הם משפיעים באופן מיידי וחיובי על פדיון הסוחרים.