בטירתו של האדמו"ר מבעלז התחשבו בציפורים וביונים כשהחליטו להילחם בהם בגלל הצואה שהם מטילים על כל פינה בבית הגדול.

ביתו של האדמו"ר מבעלז השוכן בשכונת בעלז בירושלים סבל במשך שנים מבעיה קשה של יונים אשר קיננו וזיהמו את הבית. לאחר ניסיונות קודמים עם מוצרים שונים שלא גילו יעילות בטיפול בבעיה עברו השבוע מנהלי ביתו של הרבי למערכת "מחץ" מרחיקי ציפורים בע"מ, להרחקת יונים.

מדובר במערכת המוצגת לראשונה בישראל אשר נותנת מענה אפקטיבי לסילוק היונים וצמצום נזקיהן השונים, מבלי לפגוע בהן, ובחברה מתגאים כי היא פועלת ביעילות יוצאת דופן אשר עמדה במבחנים והוכחה הלכה למעשה.

המערכת שרשומה כפטנט רשום מתבססת על דבר פשוט להתקנה, ומורכבת מסרט שקוף ודביק העמיד בכל תנאי מזג אויר, ברוחב של כ- 4.5 ס"מ עליו מתוחים פסי אלומיניום. הסרט מודבק בקלות ובגמישות מירבית במקומות בהם היונים מתמקמות, בדרכן אל מוקדי העניין ומקורות המחייה שלהן בבתי העסק, ובמשקים חקלאיים.

לסרט מחובר ספק כח חשמלי תקני המחובר ליציאת חשמל. הספק מנחית את הזרם המועבר לאורך פסי האלומיניום לשבעה וולט בלבד, זרם אשר אינו מסכן את היונים אלא מבריחן בלבד כאשר הן צועדות, או יושבות עליו. בחברה מדגישים כי היונים לומדות מהר מאד את תחושת אי הנוחות, ואינן חוזרות, ומוסיפים כי הציפורים אינן נפגעות מהזרם החלש.

בחסידות התקינו לרבי את המערכת לאורך מסילות הגג, מעקות הגג ורצועות הבטון של המרפסת החיצונית. בחצר האדמו"ר מבעלז הותקנו כמה מאות מטרים של המערכת.