הסיפור הבא יכול להראות עד כמה כללי הצניעות ברחוב החרדי הוחמרו בתקופה האחרונה. שכן המתגורר בשכונת נווה יעקוב נעצר בחשד שנהג להטריד שכנות ולהעיר להם על לבושן. לשכנה אחת הוא אף פרץ הביתה בערב שישי כשבני הזוג לא היו בבית והשחית לה על פי החשד את מלבושיה "הלא צנועים" לטעמו.

בשבוע שעבר התקבלה תלונה בתחנת שפט על ידי זוג חרדים שמתגורר בשכונה על כך שבמוצאי שבת האחרון הם חזרו לביתם ומצאו את דירתם פרוצה. מהבית לא נלקח דבר אך הזוג המופתע שם ליבו כי הפאה הנוכרית שהיתה שייכת לאישה הושחתה ושלוש חצאיות שלה נגנבו.

החשד הופנה כלפי השכן, 32, שלדברי בני הזוג נהג לאחרונה להעיר לאישה כי היא אינה מקפידה על כללי הצניעות. בני הזוג סיפרו כי אותו שכן נוהג להטריד ולהעיר לשכנות רבות שדרכי צניעותן אינן נראות לו.

השכן נלקח לחקירה במהלכה סיפר שהוא מעיר לשכנתו מכיוון שלטענתו אסור לה לחבוש פאה והיא צריכה ללבוש בגדים צנועים יותר ועוד הוסיף כי שכנתו, רחמנא ליצלן, משאירה שובל של בושם אחריה כשהיא עוברת במסדרון המשותף של הבניין. עוד היה מעיר לה על פי החשד שהיא חובשת בנדנה ולא כיסוי ראש "למהדרין".

החשוד נחקר בתחנת שפט על כך שגם נהג לשלוח לה מכתבים ופשקווילים. בתוך אחד הפשקווילים הוא כתב לה "את חוצפנית שאת מעיזה ללבוש בנדנה במקום כיסוי ראש". הוא הכחיש בחקירתו שפרץ לדירתם אך הודה שבערב שישי הוא התפלל לאלוהים שכביכול "יגאל את האישה" מבגדיה ומחוסר צניעותה ולטענתו תפילותיו נענו. לדירה על פי החשד הוא פרץ לאחר שידע כי האישה מחביאה מפתח לדירה בארון החשמל ובאמצעותו נכנס. עוד טען בחקירה שהוא סובל מכפייתיות יתר.

לבסוף הוא נשלח להסתכלות במרפאה פסיכיאטרית, זאת בגלל טענתו כי הוא סובל מכפייתיות יתרה