עיסקה נדל"ן סולארית מהראשונות בסוגה בירושלים: חברת "שחר אנרגיה" חתמה על הסכם שותפות עם משפחת אלי הנדל"ן הירושלמית בן דוד, להקמת מערכות סולאריות על גגות המבנים בבירה השייכים למשפחה.

במסגרת ההסכם יוקמו מערכות סולאריות על גג המבנה של משרד הבריאות בירושלים שנמצא בבעלות בן דוד וכן על מבנים מרכזיים נוספים השייכים לקבוצה. בבעלות משפחת בן דור נכסי נדל"ן רבים בניהם בנין "רב שפע", קניון הראל, מלון חדש שיפתח בסמוך למעבר מנדלבאום ועוד.

מדובר במודל עסקי השונה מהסכמי שכירת הגגות המקובלים בתחום האנרגיה הסולארית ואשר מאפשר לבעל הנכס ליהנות מתשואה גבוהה באופן משמעותי לאורך השנים כשותף מלא בהכנסות.

על פי הסכמי השותפות של "שחר אנרגיה", בעת הקמת מערכות סולאריות על שטח של 600 מ"ר נהנה בעל הנכס מהכנסה של 1.1 מיליון שקל לאורך כ-20 שנה וזאת במקום 400 אלף שקל שהיה מקבל על השכרת השטח לחברה. כל זאת תמורת השקעה ראשונית של כ- 100 אלף שקל בלבד.

"שחר אנרגיה" עוסקת בהקמת פרויקטים בתחום האנרגיה הסולארית במגזר ההתיישבותי והעירוני לרבות תכנון, השגת האישורים, פתרונות מימון, התקנה, חיבור למערכת החשמל ותחזוקה. החברה נמצאת בבעלות זאב פרץ ולייזר רוטשטיין.