הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, החליט לשדרג את הסנקציות שמטילה הרבנות על מוצרי החמץ בחג הפסח. מהשנה לא תספיק עוד חותמת 'כשר לפסח' כדי להבדיל בין מוצר כשר לחמץ, והיצרניות יידרשו לשנות את צורת המוצר לתקופת החג, כדי למנוע כל אפשרות לבלבול אצל הלקוחות המקפידים על כללי הכשרות.

במכתב שנשלח בשבועות האחרונים לכל רבני הערים ולמנהלי מחלקות הכשרות בארץ, הודיע ראש מערכת הכשרות ברבנות הראשית לישראל, הרב יעקב סבג, כי ההחלטה התקבלה "לאור תקלות ואי נעימויות שאירעו בשנה שעברה, כשראינו מפעלים שהתחילו לייצר מוצרים כשרים לפסח בלי שנערכו כראוי".

סבג קורא לכל הרבנים ומשגיחי הכשרות ללוות באופן הדוק יותר את ההיערכות לפסח, ולהורות ליצרני המזון להקפיד על שורה ארוכה של מגבלות שלא היו נהוגות בעבר, גם אחרי הכשרת המפעל לפסח כנדרש.

"כפי הידוע", כותב הרב סבג, "התקבלו כמה החלטות חד־משמעיות בוועדת הכשרות של מועצת הרבנות הראשית לישראל בנושא 'שינוי צורה של מוצרי ומיני מאפה לפסח'. על כן יש לפעול ולהנחות בהתאם את היצרנים הנתונים תחת השגחתכם כדי לשמור על אחידות, ובזה נימנע בעזרת השם מתקלות ומהכשלת הרבים". בסיום המכתב מדגיש הרב סבג: "סחורה או מוצרים שישווקו שלא על פי הדרישות הנ"ל יוחזרו למפעל. יש לעשות את מרב המאמצים לאכוף את הנוהל הזה ללא פשרות!".

למה הכוונה ב'שינוי צורה'? ובכן, מתברר כי מעתה יידרשו מפעלים שמייצרים מיני מאפה, כגון לחמניות, ופלים, עוגות, שקדי מרק וכדומה, להשקיע הון רב כדי לשנות את האריזות ואפילו את צורת המזון, כדי לבדל אותו מהמוצר שנמכר בשאר השנה. החל מהשנה יידרש מפעל שירצה לקבל הכשר לשנות "לחלוטין ובאופן מהותי" ??? את צורת המאפה, כך שיהפוך ממלבן לעגול ומעגול למשולש, ישנה את צבעו וכדומה. גם האריזות יצטרכו להיות שונות בצבע התווית ולהציג כיתוב בולט המעיד על כשרות המאפה. כמו כן נקבע כי על האריזה תצטרך להופיע הברכה המתאימה לסוג הרכיבים שהוא כולל, ונקבעו כללים מיוחדים לאריזות מוסדיות.

בחברות המזון, מטבע הדברים, מאוד לא אוהבים את ההחלטה של הרבנות הראשית לישראל, ופועלים בכל דרך כדי לסכל אותה. בחודשים האחרונים יזמה חברת אסם פגישות רבות ברבנות בניסיון להניא את הרבנים הראשיים מהחלטתם זו. לשם כך אף קבעו פגישה בלשכתו של הרב שלמה עמאר, בהשתתפות רב העיר חולון, אברהם יוסף, בנו של הרב עובדיה.

הצלחתן של הפגישות היתה מוגבלת מאוד. כל שהשיגו היה לשכנע את הרב מצגר לחזור בו מדרישתו המקורית לחרוט חותמת "כשר לפסח" על מוצרי המזון עצמם. רק בעקבות התנגדותן התקיפה של חברות המזון ניאות הרב לשנות את דרישותיו, המוזכרות לעיל. בקשת המפעלים להסתפק בשינוי האריזות, כפי שנעשה עד כה, נדחתה על הסף.

בלשכתו של הרב מצגר הסבירו השבוע כי המהלך נועד למנוע מצב שבו אנשים המקפידים על אי אכילת חמץ לא יידעו לזהות בבתי מלון ובבתי הארחה את מוצרי המזון שהם מקבלים כשהם בלי העטיפה. "בשנים האחרונות הגיעו אלינו עשרות פניות, אבל היוזמה נחסמה על ידי החברות. השנה היא יצאה סוף כל סוף אל הפועל", אמר.

לדרישות הרבנות יש, כמובן, משמעות כלכלית כבדה, עקב הצורך לשנות את פסי הייצור והאריזה. כדי לצמצם את הנזק פעלו בשבועות האחרונים החברות השונות בניסיון למצוא חלופות זולות יותר שיספקו את הרב מצגר. חברת אסם, למשל, מסרה לרבנות לפני כחודש את ההצעה להשתמש בקוקוס כדי להבדיל בין העוגות הכשרות לפסח לבין כל היתר: "בהמשך לישיבת ועדת הכשרות שהתקיימה בשבוע שעבר, שבה הצגנו את האריזות למוצרי 'כשר לפסח', שלדעתנו יש בהם בידול רב, החלטנו לקבל על עצמנו החלטה כלכלית כבדה ולא פשוטה. בהתייעצות עם רבה של יוקנעם החלטנו להציע פיזור של קוקוס על פני העוגות, כך שניתן יהיה לראות בצורה ברורה את השינוי בעוגות לפסח לעומת ימות השנה... כל זאת בנוסף לכיתוב "כשר לפסח", שמצוין על כל תבניות הנייר של העוגה". גם הצעה זו נדחתה.

בין החברות שיידרשו לשנות את מוצריהן נמצאות כמה מהחברות הגדולות במדינה, ובהן אסם, עלית, תלמה וורד הגליל. גורם בכיר ברבנות מציין כי השנה יורדו מהמדפים מוצרים שבעבר נחשבו כשרים לפסח, כגון אריזות צ'יפס בטעם גריל, רק בגלל חוסר האפשרות לשנות את צורתם.

נכון להיום, היערכותן של החברות נמצאת בעיצומה. אחד המוצרים שכבר הותאמו לחג הוא שקדי המרק הכשרים לפסח של אסם, שישווקו כטבעות במקום בתבנית הריבועית הנוכחית. לעומת זאת, דגני הבוקר הכשרים לפסח, שהכרנו בעבר, ככל הנראה לא ישווקו השנה לחנויות, עקב היעדר יכולת לייצר אותם בצורה שונה. בנוגע לורד הגליל, אנשי הרבנות הציעו שהחברה תייצר את הדגנים שלה בציפוי של שוקולד לבן, שלא מצוי בהם בדרך כלל.


פס ייצור במפעל מזון (צילום: אביגיל עוזי)

גם העוגות לפסח