המתחם המפורסם ברחוב כרמיה 8, שחלקו היה שייך לראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, עומד למכירה: חברת הנדל"ן 'פרוספריטי' פרסמה לאחרונה שלט 'למכירה' על גדר המתחם.

בשיחת טלפון שבה הזדהינו כלקוחות נאמר כי הבעלים דורשים 12 מיליון דולר. מדובר במגרש ששטחו 1.2 דונם, ובמבנה המיועד לשימור, ששטחו הבנוי 500 מ"ר.

בחברת הנדל"ן מסבירים לרוכשים הפוטנציאליים שעל המבנה בשטח יש זכויות של עוד 200 מ"ר לבנייה אך הם טרם זכו לאישור. נוסף על כך, המתחם מחולק לשני מגרשים של 600 מ"ר ובמגרש השני, שעומד שומם כרגע יש זכויות בנייה של 400 מ"ר.

הבית בכרמיה 8 נכנס לתודעה הציבורית כשנפתחה חקירה נגד ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט. במשטרה בדקו אם תמורת ההנחה המשמעותית ברכישת הבית פעל אולמרט בתקופת היותו שר התמ"ת (אוקטובר 2004) לזירוז הליכי בנייה. הפרשה הגיעה לסיומה ביולי 2009 - אז סגרה המשטרה את תיק החקירה נגד אולמרט. בנובמבר אותה שנה ביטל אולמרט את רכישת הבית במסגרת הסדר נושים עם חברת אלומים.

לאחרונה עלה הבית שוב לכותרות כשבעליו הגישו לוועדה המקומית בקשה לפירוקו והרכבתו מחדש. במסגרת הבקשה להיתר ביקשו היזמים גם תוספת בנייה למבנה הקיים. כל זאת למרות שהבית יועד לשימור מלא. בחוות דעת של מהנדס מבנים היסטוריים שהוגשה לוועדת השימור העירונית קבע המהנדס, יעקב שפר כי המבנה יציב הנדסית וניתן להגדירו במצב שימורי טוב. לכן, הסיכויים שהמבנה יפורק ויורכב פחתו.

בחברת פרוספריטי העדיפו שלא להגיב לידיעה.