התנגדות נוקבת של החרדים במועצת העירייה מאיימת לטרפד את הכשרתו של מגרש פוטבול בשכונת רמות.
במכתב ששלח השבוע למחזיק תיק הספורט אלישע פלג, כתב סגן ראש העירייה יצחק פינדרוס: "סיעת יהדות התורה מתנגדת לכל מתקן ספורט כלל עירוני ובטח בינלאומי בשכונת רמות".

עיריית ירושלים הודיעה לאחרונה על כוונתה להקים מגרש לקבוצת הפוטבול הירושלמית ברחוב ישראל זרחי שברמות - אזור שרוב אוכלוסייתו חרדית. ההחלטה התקבלה מכיוון שבמקום שבו פעלה הליגה עד כה - מגרש קראפט בגן סאקר - עומד להיבנות בקרוב פרויקט חדש.

במינהל הקהילתי החרדי של רמות לא עמדו מנגד והמתכנן הפיזי של המינהל, הרשי כץ, שלח השבוע מכתב לעירייה, ובו מחה על כך שלא נמסרו על כך הודעות אישיות לדיירים הגרים בסמוך. לדבריו, מכיוון שלא ידעו על התוכנית, לא יכלו התושבים להגיש בזמן את התנגדויותיהם לוועדה המקומית לתכנון ובנייה. מיד כשנודע על התוכנית חתמו 500 תושבים על התנגדותם למיזם, אך כבר היה מאוחר מדי.

ביהדות התורה הביעו השבוע חשש מחילול השבת שעלול להיגרם במגרש החדש ומהלבוש הבלתי צנוע של השחקניות בקבוצות הבנות.

יו"ר העמותה לפוטבול אמריקאי, סטיב ליבוביץ', אמר כי הוא מבין את הדיירים אולם זקוק לפתרון לבעיית הקבוצות. "לא ביקשנו מגרש דווקא ברמות", אמר, "העירייה היא שקבעה את המיקום.

"אני מבין את חששם של הדיירים מפני הרעש כי ההתלהבות במשחקי הליגה שלנו באמת גדולה מאוד. מהבחינה הזאת המגרש בגן סאקר היה מצוין".עם זאת, את החששות מפני חילול שבת או פגיעה בצניעות דוחה ליבוביץ על הסף: "חלק גדול מהשחקנים ומהשחקניות דתיים וחלק מהבנים לומדים בישיבות. אנחנו לא משחקים בשבת ומקפידים על כל כללי הצניעות".

לדברי פלג, המינהל הקהילתי טועה בכך שאינו רוצה בשכונה את המגרש. "התושבים ייצאו קירחים מכאן ומכאן".
העירייה: "אנו מקפידים לדאוג לצורכי התושבים. מדובר במתחם שנמצא בין השכונות רמות ב' וג' ומרכז הספורט שייבנה בו ישרת את תושבי השכונה הרבים".