זה מה שנשאר מהחתול: חתיכות בשר, עצמות, דם ורגל אחת. ההתעללות בבעלי חיים ממשיכה לשבור שיאים שבוע אחר שבוע, והפעם מדובר בשכונת פסגת זאב, שם מסתבר התופעה הפכה לריטואל קבוע, אך גם הפעם הרשויות, כך לטענת התושבים, לא עושות דבר.

ביום שלישי שעבר הבחינו עוברי אורח שעברו בגן משחקים בפינת הרחובות רחמילביץ ומאיר גרשון בחלקי גופות של חתולים מרוטשים מפוזרים כפי שניתן לראות בתמונה הבקשה לצפייה. תושבי השכונה טוענים שלא מדובר בתופעה חד פעמית, וכי "כמעט כל לילה אנחנו שומעים צעקות וצווחות של בני נוער ברחובות שמלווים גם בצווחות ויללות של כלבים וחתולים".


החתול המרוטש ( צילום: סם קוניגסברג)

מספרת אחת מתושבות השכונה: "אני גרה בדיוק ליד גן המשחקים, זה סיוט מתמשך שמתרחש כבר זמן רב ואף אחד לא עושה כלום. בלילות בני הנוער שמסתובבים כאן, צועקים ולא נותנים לישון, הרבה פעמים אני שומעת גם צרחות של בעלי חיים ואני יודעת שמתעללים בהם, הזמנתי כמה פעמים משטרה, אבל כשהשוטרים באים, הנערים בורחים, כאילו כלום. זה פשוט לא נתפס. לא מבינים שזה רק עניין של זמן עד שירצחו כאן גם אנשים חסרי ישע. סדיסטיות כזאת, עוד לא ראיתי. זה מזעזע."

חברת מועצת העירייה יעל ענתנבי המתגוררת בשכונה: "הדברים מאוד חמורים, הפניתי את תשומת לבה של המשטרה והעירייה בעניין, וקיבלתי הבטחה שיינקטו צעדים בנושא ושיוצבו פקחים באזור שיערכו סיורים מוגברים, אך לצערי בינתיים עדיין לא רואים תוצאות. התופעה הזו לא אופיינית רק לפסגת זאב אלא גם לשכונות נוספות בירושלים וערים נוספות במדינה. יש לשים לזה סוף כי זה מי שמתעלל כך בבעלי חיים זה יגיע גם רחוק יותר, להתעללות בבני אדם ממש כפי שראינו בשבועות האחרונים".

גורמים בשירות הווטרינרי של עיריית ירושלים אמרו בתגובה כי "העירייה הגישה תלונה במשטרה בעקבות המקרים האחרונים, אך עם זאת לא ניתן להוכיח בוודאות שאכן מדובר התעללות. יכול מאוד להיות שהחתול המסוים הזה נטרף על ידי תן, אך יחד עם זאת איננו פוסלים כי מדובר בהתעללות".

בנוסף, מציינים אותם הגורמים כי התושבים המתלוננים מעדיפים להישאר אנונימיים, דבר שמקשה מאוד על הטיפול במקרה.

זוהי לא הפעם הראשונה שבירושלים נחשפים מקרים קשים של התעללות בבעלי חיים. לפני כחצי שנה קבוצת נערים משכונת גילה הכניסו גורת חתולים לתוך כוס ושיחקו בה כדורגל. המקרה הזה למרבה המזל, נגמר בשיקום ארוך של החתולה, שבסופו של דבר הבריאה מהטראומה שקיבלה.