צעירי ירושלים נגד מדינת ישראל: ממשיך המאבק על הדיור למעמד הביניים בבירה שעולה מדרגה. מחר (חמישי) בשש בערב צפויים להפגין עשרות צעירים נגד מנהל מקרקעי ישראל, משרד השיכון ומשרד האוצר, נגד מה שהם מכנים "מדיניות שיווק הקרקעות לכל המרבה במחיר", שמקשה על הצעירים להתגורר בעיר ובסופו של דבר גורמת להם לעזוב אותה.

"לא בכל יום אנחנו יוצאים למאבק", אומרים בתנועת 'התעוררות' שמובילה את המחאה המתמשכת. "אך דיור למעמד הביניים בירושלים הוא נושא אסטרטגי לעתידה של העיר, והוא יכול לתרום בצורה משמעותית להשארת הצעירים בעיר".

כיום, מחזיק מנהל מקרקעי ישראל בכ-90 אחוזים מקרקעות המדינה, ומשווק אותן בשיטת "כל המרבה במחיר". לטענת הצעירים, משמעות הדבר היא שלמי שיש כסף – הוא זה שמקבל את העדיפות לקרקע. עובדה זו לטענתם לא לוקחת בחשבון את האוכלוסיות הצעירות, ודוחקת אותן החוצה.

"צריכים לנצל יותר נכון את המשאבים הציבוריים כך שיתחלקו שווה בין כולם", אומרים מארגני ההפגנה שבמשך תקופה ארוכה עברו תהליך לימוד מקיף של תחום הדיור, שכלל פגישות עם כלל הגורמים המקצועיים הנוגעים בדבר.

"אנחנו מחודדים לגבי דרישותינו", הם אומרים."אנו דורשים ממנהל מקרקעי ישראל, משרד השיכון ומהאוצר להפסיק את מדיניות שיווק הקרקעות במרבה במחיר, להפסיק את השיווק האיטי שמביא לעליית מחירים ולהפעיל את תוכנית 'מחיר למשתכן' בצורה רחבה גם עבור מעמד הביניים בירושלים, זה שעובד ולא יכול לקנות דירה".

מחר כאמור, בשעה שש בערב, יקיימו הצעירים הפגנה מול המשרדים הראשיים של מנהל מקרקעי ישראל שבמרכז העיר. לאחרונה רשמו לעצמם הצעירים הישג ראשון משמעותי במאבק, כאשר שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס, הזמין אותם לפגישה שצפויה להתקיים בשבוע הבא, זאת לאחר שורה ארוכה של מחאות שנקטו הצעירים באירועים בהם השתתף השר.