בחסידות וויזניץ' מנסים להילחם במודרניזציה. גם בחירת המשקפיים, אביזר רפואי לכל דבר, יש לראשי החסידות מה לומר.

בדרשה מיוחדת לבחורי הישיבה הצעירה של החסידות, הנחשבת לאחת הגדולה במגזר החרדי, שנשא יורשו של אדמו"ר החסידות, הרב ישראל הגר, דיבר הרב על הסכנות הטמונות במודרניזציה ברחוב החילוני וקרא שלא ללכת עם משקפי מתכת ועדשות.

דבריו של הרב לבחורים נאמרו כחלק מימי השובבי"ם בהם נהוג בקהילות רבות להקפיד בתורה ויראת שמיים ובישיבות רבות אף נערכים מבצעי התחזקות בלימוד תורה, תמורת השתתפות בהגרלות שונות נושאות פרסים.

בדרשתו אמר הרב הגר כי עליהם "להישמר מפגעי הזמן, ומהסכנות הטמונות ברחוב", והוסיף: "בחור שרוצה לשקוע בתורה ויראת שמיים צריך לנתק את עצמו מכל ההבלים, ולא לתת להם לחדור אלינו פנימה", אמר.

הרב קרא לבחורים שהולכים עם משקפי מתכת מודרניים להסיר אותם ולעבור למשקפי פלסטיק אנטי מודרניות. בנוסף, יצא הרב הגר נגד עדשות המגע לבחורים.

לדברי גורם בחסידות רק גברים מטרוסקסואלים ובחורים בישיבות הליטאיות המודרניות הולכים עם עדשות מגע, ולבחירה זו יש משמעות. "בגלל זה הרב קרא לבחורים שלא ללכת איתם. ידועה אמרתו של האדמו"ר הקודם מוויזניץ' שגרס כי יש ללכת בדיוק הפוך מאיך שהולכים בפריז".

בוויזניץ' מסבירים כי המהות של החסידים היא התרחקות מהבלי העולם הזה והמודרנה שמביא עמו עולם זה. "אנחנו מעוניינים להתרחק מכל מה שקשור בעולם הזה ומכל מה שקשור בבליינות, תרבות פנאי ומועדונים ולהיות בקצה השני באופן שאפילו לא נדע שהעולם הזה קיים", אומרים החסידים, "לכן ההיבדלות שלנו באה לידי ביטוי אפילו בסוג המשקפיים".