תעלול טעים. תשעה מתלמידי שכבת י"ב בתיכון גילה החליטו למתוח את מוריהם בדרך מיוחדת. ביום חמישי שעבר, בשעות הצהריים, נכנסו כמה מהם אל חדר המורים במוסד. משהבחינו כי הוא ריק, מיהרו לכסות את פניהם כדי שלא יזוהו במצלמות האבטחה במקום, ופיזרו אבקת מרק לתוך מיחם השתייה שבחדר.

את הרעיון שאבו התלמידים, באופן מפליא, מסיפוריהם של הורים שכולים לילדים שלמדו במוסד. במהלך השנה התקיים בבית הספר 'מירוץ הלפיד' המסורתי, לזכרם של בוגריו שנפלו בעת שירותם הצבאי. בתיכון החליטו לזמן את הוריהם ומוריהם של החללים, כדי שאלו ישתפו בחוויות ומעשי קונדס שביצעו אלו בזמן לימודיהם. תלמידי שכבת י"ב, שנכחו באירוע, הביעו התלהבות מאחד הסיפורים שתיאר כיצד הפכו הבנים את מיחם השתייה של חדר המורים לסיר מרק.

לאחר שביצעו התלמידים את התעלול, הבחינה אחת ממורות המוסד בטעם המוזר של המים ודיווחה לאיש התחזוקה של בית הספר כי המיחם מלוכלך ויש לנקותו.

מלבדה, איש מהמורים לא הספיק לטעום קפה בטעם עוף והתלמידים הופתעו מהשקט המוזר ששרר בתיכון לאחר המעשה. "התלמידים שאלו את המורים איך היה המרק, ואף אחד לא הבין על מה הם מדברים", סיפר גורם בבית הספר.

אלא שביום ראשון ניגש איש התחזוקה למנהלת בית הספר, נורית גביש, ויידע אותה במקור הלכלוך שנתגלה במיחם.
גביש החליטה לנסות ולאתר את התלמידים השובבים. היא צפתה בקלטות של מצלמות האבטחה באזור חדר המורים וגילתה את זהותם. מסתבר שגם מחוץ לחדר הוצבה מצלמה שתיעדה את הנערים, כשפניהם חשופות, לפני שביצעו את התעלול.

התלמידים ההמומים מלכידתם נקראו לשיחת נזיפה בחדרה של גביש, שהחליטה להשעותם. לאחר הפצרות מרובות מצד הצוות החינוכי, החליטה לתת לתלמידים את האפשרות לבחור בעצמם את העונש הראוי. התלמידים חזרו עם הצעה מקורית: להכין במשך שלושה ימים מרק חם למורים.

ואכן, השבוע זכו מורי בית הספר ללגום מרקים שונים וטעימים. בין השאר, נהנו המורים ממרק בצל, אפונה וגריסים. מספר מורים אף פנו בטענות להנהלת בית הספר ושאלו מדוע לא נמשך העונש במשך חודש. "הם באמת הפתיעו אותנו, זה היה טעים מאוד ומושקע", סיפר אחד המורים.

מנהלת בית הספר אישרה את הפרטים ואמרה: "התלמידים הגישו למורים את קערות המרק הטעים בחיוך. זה היה עונש חינוכי שכולם נהנו ממנו".