זה מה שנשאר מתחנת האוטובוס ברחוב אגריפס: ערמה של מתכת ושברי זכוכיות. משאית שבאה אמש בשעות הבוקר לפרוק סחורה בשוק, איבדה שליטה מסיבה שאינה ברורה, עלתה על התחנה ומחצה אותה כליל. למרבה המזל, איש לא עמד בתחנה ולא נפגע.

מקרה המשאית קורה ימים ספורים לפני ייכנסו לתוקפם הסדרי התנועה החדשים ברחוב אגריפס. כידוע, על פי התוכנית, הרחוב צפוי להיסגר לתנועת כלי רכב פרטיים וצפויים לעבור בו למעלה ממאה אוטובוסים בכל שעה. תושבי שכונת נחלאות וסוחרי השוק הביעו בחודשים האחרונים מחאה נגד המהלך, שכאומר לא הצליחה לשנות את ההחלטה.

תושבי שכנות נחלאות, מסתכלים על מקרה המשאית וטוענים שהדבר הוא רמז לבאות. "זה קרה בשעה 6:20 בבוקר שזה מזל גדול, עדיין לא היו הרבה אנשים ברחוב", אמר קובי פריג' ממובילי המחאה. "אין ספק שהיה פה נס, רק כמה דקות לפני כן, ישבו באותה התחנה אנשים, שעלו על האוטובוס שבא לאסוף אותם. המקרה הזה הוא דוגמה אחת קטנה למה שהולך להתרחש פה בצורה יום יומית, כאשר ייסעו כאן מאות אוטובוסים שיעלו את הצפיפות ברחוב. קיבלנו פה אזהרה ברורה למה שצפוי.


התחנה ההרוסה.העומס האמיתי טרם החל ( צילום: קובי פריג')

"פעם הבאה זו תהיה אישה עם סלים או ילד שיידרס. פשוט אי אפשר אחרת, אין שום סיכוי שדבר כזה לא יחזור על עצמו כשמכניסים כל כך הרבה תנועה לרחוב אחד צפוף. מי שמוציא את התוכנית הזו לפועל זה עושה פשע והוא יצטרך לשלם את האחריות על זה".

גם נהגי אגד הנוסעים ברחוב, מודאגים מהמצב. "אנחנו נהגים מיומנים אבל למרות הכל זה מאוד מפחיד. איך שאנחנו מתחילים את הנסיעה ברחוב אנחנו משקשקים שנפגע במכונית, באנשים מבוגרים. כשאנחנו מגיעים לסוף הרחוב אנחנו אומרים תודה ששום דבר לא קרה", מספר אחד נהגים. "זה כביש צר עם מדרכות צרות מדי בשביל להכיל כמות אדירה של הולכי רגל שפוקדים את הרחוב כל יום. יש לנו אין סוף של בלימות פתאומיות, אנחנו נאלצים לעבור בין שני הנתיבים, לעיתים אף לעלות על המדרכה. וזה קורה כל הזמן, בסיום כל משמרת אנחנו שומעים אחד מהשני מה כמעט קרה. אם התוכנית להעביר עוד אוטובוסים ברחוב תצא לפועל, אני לא יודע איך להסביר את זה, זה פשוט יהיה קטסטרופה".