החשיפות על פרשות ההתעללות החמורות שמנהיגים תלמידים בארץ נגד חבריהם לספסל הלימודים, הובילו כמה מנהלי בתי ספר בעיר לשלב כוחות ולפעול במשותף נגד התופעה הקשה. הדבר קרה לאחר שאחד מהם גילה בעמוד האישי של אחד התלמידים ברשת החברתית פייסבוק, כי יחד עם חבריו הוא נוהג לשתות אלכוהול, להסתבך עם המשטרה ולהתעלל בבני נוער אחרים.

המנהל הנדהם נחשף ברשת לתיאור מפורט על חגיגות הנערים בכניסת השנה האזרחית החדשה. התלמידים סיפרו בפייסבוק כיצד שתו אלכוהול בחצר הריקה של אחד מבתי הספר בעיר, התעמתו עם שוטרים שהגיעו למקום והכריחו את אחד הנערים לשתות שתן.

מזועזע מהדברים, החל המנהל לברר מי מבין הנערים הללו לומד בבית ספרו, ובהמשך מיהר לדווח על כך לשלושה ראשי מוסדות חינוכיים בבירה, שנחשד כי גם תלמידיהם מעורבים בעניין.

אנשי החינוך שילבו כוחות וכל אחד מהם נקט יד קשה נגד התלמידים שהשתתפו באירועים. הוריהם של הצעירים זומנו לבתי הספר ושמעו מהמנהלים מה בדיוק עושים ילדיהם מתחת לאפם
.
"מדובר בקבוצה של תלמידים שנפגשת לצורך פעילות ספורטיבית משותפת. מתברר ששתיית אלכוהול ופגיעה בנערים אחרים והשפלתם זה חלק מהבילוי המשותף", אומר גורם במערכת החינוך בירושלים.

"עיקר העבודה כרגע נעשית בבתי הספר מול התלמידים בשיתוף עם ההורים", אמר השבוע אחד המנהלים, "יש כאן מהלך מבורך של שיתוף פעולה הדוק בין כמה ראשי מוסדות חינוך כדי לטפל בפרשה בצורה המקיפה ביותר. מעבר לכך, מדובר במסר לכלל התלמידים, שגם מחוץ לשעות הלימודים וביום חופש הם עדיין תלמידים בבית הספר ומחויבים לכללים ברורים".