האם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, אסר על נציג המשטרה לדבר על האיומים שיש על העיר, זאת בעקבות הפרסום על כוונה של פלסטינים לשגר טיל על משחק של בית"ר ירושלים?

קצין בכיר ממשטרת המחוז הוזמן לישיבת הוועדה לחירום וביטחון ביום חמישי האחרון לבקשת יו"ר הוועדה, אלישע פלג. במסגרת הדיון היה אמור לספק לחברי הוועדה פרטים מהותיים על איומים נוספים הצפויים לעיר, כדי לסייע להם במציאת פתרונות לאיומים דומים לזה שנמנע באצטדיון טדי.

אולם לדברי פלג, כשהתברר לראש העירייה ניר ברקת על זימונו של איש המשטרה הוא ביקש כי הקצין לא יישאל על האיומים שיש על העיר.

גורמים בכירים בעירייה אמרו השבוע כי ההחלטה נבעה ככל הנראה מהחשש שפרטים יודלפו מישיבת הוועדה ויעוררו בהלה בציבור ואף פגיעה בתיירות הנמצאת במגמת התאוששות מתמדת. עוד ציינו שראש העירייה עצמו מקבל עדכונים שוטפים ממשטרת המחוז, כך שהזימון מיותר עבורו.

פלג עצמו נפגע מההחלטה: "חשבתי שליו"ר הוועדה יש סמכות לקבוע את סדר היום. אולם ראש העירייה ביקש להוריד את הסעיף הנוגע לנציג המשטרה", אמר השבוע.

דיוני הוועדה אינם סודיים, ולא פעם מוזמנים אליהם תושבים, בהתאם לנושאים הנמצאים על סדר היום. לקראת הדיון הקרוב, לדוגמה, שיוקדש למצב הביטחוני בגבעה הצרפתית, הוזמנו בין היתר נציגים מהשכונה. הדיון עם נציג המשטרה, לעומת זאת, נועד להתקיים בדלתיים סגורות.

בוועדה מציינים שעל חבריה חלה חובת סודיות בכל הנוגע לדיונים המתקיימים בה, שנוגעים לא פעם לנושאים רגישים. בניגוד לנהוג ברוב ועדות העירייה, הפרוטוקולים של הוועדה לחירום וביטחון אינם מפורסמים בפומבי.

מהעירייה נמסר בתגובה: "המידע אינו נכון. איננו עוסקים בענייני ביטחון מעל דפי העיתון".