דיירי בית יהונתן המיועד לאטימה וראשי עמותת הימין 'עטרת כוהנים', הודיעו כי בכוונתם להקצות את אחת הדירות במקום למרגל היהודי יהונתן פולארד, אם ישוחרר מהכלא האמריקאי.

"יהונתן והמשפחות המתגוררות בבית מצויים בקשר קרוב מאוד, כך שהקצאת דירה עבורו נראית לנו דבר טבעי, מה גם שהבית קרוי על שמו", הסביר השבוע אחד הדיירים. בבית מקווים כי פנייתו האישית של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לנשיא ארה"ב תעלה יפה, כך שעד פסח הקרוב ישוחרר פולארד.

ההתרגשות לקראת האפשרות הזאת גדולה, ובבניין כבר נבחרה אחת הדירות העליונות כדי שהוא יוכל להשקיף מביתו אל הר הבית ולעיר העתיקה. "בשלב זה איננו נוקטים בפעילות מיוחדת, ועדיין לא ריהטנו את הדירה. חשוב לזכור שהכל תלוי ברצון שלו, ולא בטוח שהוא ירצה לעבור מכלא אחד לאחר", מציין אחד הדיירים בציניות מסוימת.

בית יהונתן, בלב שכונת סילוואן, נרכש לפני כתשע שנים על ידי עמותת עטרת כוהנים, וכעת עומד ותלוי נגדו צו איטום. לפני כשלושה שבועות ניצל בית יהונתן פעם נוספת מאיטום, לאחר שברקת הודיע כי הוא מסרב למלא את צו בית המשפט בעניין.
"לא ניתן לגורמים אינטרסנטיים לנסות להבעיר את ירושלים באופן בלתי אחראי. יש לטפל בנושא ברגישות כדי להרגיע את הרוחות ולשמור על הדו־קיום בעיר. התכנון המחודש שמקדמת העירייה בשכונת סילוואן, בהסכמת נציגי התושבים, יפתור חלק גדול מהבעיות וינטרל את מוקדי החיכוך הקיימים כיום", הודיע.

מהעירייה נמסר: "כל פעולות העירייה נעשו בתיאום עם מפקד המחוז במשטרה. העירייה תמשיך לפעול בתיאום עם המשטרה למימוש כל הצווים, בהתאם לסדרי העדיפויות".