שנה וחצי לאחר שלכאורה הצליח המאבק הירושלמי על עתידו של קולנוע סמדר, מוצאים עצמם תושבי הבירה במאבק חוזר על קיומו של הקולנוע המיתולוגי: על אף ההצלחה במערכה הקודמת על גורלו, קולנוע לב סמדר הוצע למכרז בשנית, ובעוד שלושה ימים שוב תרחף מעליו סכנת סגירה.

כאמור, רק לפני שנה וחצי נבלם המכרז המדובר מסיבות טכניות ועל רקע מחאה נמרצת של תושבי השכונה, "מנהל קהילתי גינות העיר" ותנועת התעוררות, אך כעת יוצא המבנה שוב למכרז.

הירושלמים ותושבי אזור המושבה הגרמנית, שבשנתיים האחרונות קיימו ועדיין מקיימים לא מעט מאבקים כדוגמת המאבק להצלת בריכת ירושלים, מתכוננים במרץ למערכה נוספת להצלתו של בית הקולנוע. "הדרך למנוע את אובדן לב סמדר היא הפגנת מחויבות קהילתית וציבורית בלתי מתפשרת לשימור ייעודו של המבנה כבית קולנוע, וקריאה להעברת החלטה סטטוטורית לשימור המבנה בעריית ירושלים", אומרים בתנועת התעוררות שהובילה את המאבק בזמנו. "המחאה תכוון גם אל רוכש פוטנציאלי של הנכס ותבהיר כי כל ניסיון למנוע את המשך פעולתו של הקולנוע יתנגד בהתנגדות פעילה".

ביום ראשון הקרוב יתקיים אירוע תמיכה בקולנוע וקריאה לשימורו לטובת הציבור הירושלמי התרבותי והפלורליסטי בעיר. במסגרת האירוע, שיערך בקולנוע לב סמדר עצמו, יוקרן הסרט סינמה פרדיסו העוסק במקומו של הקולנוע בקהילה, זאת לצד נאומים ופעילות הסברתית.