פרויקט בנייה גדול מצטרף לסילוואן הבוערת: מוזיאון יהודי בצמוד לנקבת השילוח, וגם השם כבר נבחר - מוזיאון המעיין. בוועד שכונת סילוואן מצהירים: "לא נאפשר לבנות כאן שום דבר".

המימון הראשוני להקמת המוזיאון יגיע מהעירייה. בצעד המכונה 'מחטף', הביאה המועצה בשעה מאוחרת בקשה לאישור כשני מיליוני שקלים לתכנון המוזיאון ולביצוע חפירות ארכיאולוגיות ראשונות. במקביל הועברו למעלה ממיליון שקלים עבור קידום העבודות להקמת המוסד התרבותי.

הדיון הראשוני בנושא נערך לפני שבועיים ממש בדקות הסיום של הדיונים בוועדת הכספים. חברת המועצה, לורה ורטון, טוענת כי ניסתה לקבל פרטים על מה בדיוק מדובר, אך יו"ר הוועדה, דוד הדרי, נעל את הדיון עוד לפני שקיבלה את המידע.

ורטון לפני מספר ימים: "תדהמתי גדלה כאשר גיליתי שהנושא הובא מחוץ לסדר היום במהלך ישיבת המועצה בסוף השבוע שעבר".

הדרי טוען כי אין זו פעם ראשונה שנושאים מובאים מחוץ לסדר היום לאישורה של מועצת העירייה: "מדובר בהליך חוקי ולא ב'מחטף'. בניגוד לטענותיהם של כמה חברים מסיעת מר"צ על כך שהעירייה עומדת להצית את העיר - בסך הכל מדובר בפרויקט ארכיאולוגי, ובחפירות המתקיימות במקום למעלה מ־25 שנה".

לטענת הדרי, העירייה כבר ביצעה בעבר עבודות פיתוח בעיר דוד לצורך הקמת המוזיאון, אך בעקבות עתירה של ארגוני שמאל, העבודות התעכבו. לבסוף נאלצה העירייה לפנות לבית המשפט העליון, וזה דחה את עתירת הארגונים ואיפשר את ביצוע העבודות. כעת, עם אישור המימון צפויות העבודות להתחיל בקרוב.

ועד תושבי סילוואן נדהם לשמוע כי העירייה עומדת לבצע את העבודות להקמת המוזיאון סמוך למעיין השילוח. הם הודיעו כי לא יאפשרו ולו הנחת אבן אחת במקום. לדבריהם, מדובר בהתנחלות יהודית לכל דבר, ואין בכוונתם לעבור על כך בשתיקה.

העירייה בתגובה: "הנתונים אינם מוצגים באופן נכון. מדובר בפרויקט משותף למשרד התיירות ולעיריית ירושלים בעלות שני מיליוני שקלים לקידום התיירות בעיר. מיליון שקל מהסכום במימון משרד התיירות, ומיליון נוסף במימון עירוני. הכסף מועבר לרשות העתיקות ומיועד לפיתוח תיירותי, הכולל בין השאר עבודות שימור בבריכת השילוח ותכנון מוזיאון בית המעיי"ן.