הרב אליעזר ברלנד מוציא כרטיס אדום לאהוד אולמרט. בשיעור שהעביר בסוף השבוע האחרון לתלמידיו, תקף מנהיג קהילת ברסלב בירושלים את התנהלותו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט בזמן מלחמת לבנון השנייה.

בין דבריו בשיעור, אמר הרב ברלנד כי המלחמה הקשה כלל לא עניינה את ראש הממשלה הקודם, מאחר שהיה עסוק באותה עת בצפייה במשחקי כדורגל.

אך אלו לא היו דברי הביקורת היחידים של הרב בזמן האחרון. השבוע הוא נזף בתלמידיו מישיבת שובו בנים לאחר שאלו נהגו באלימות נגד שוטרים, שמנעו מהם ללכת לצדו.

מיד עם סיום התפילה ביום שישי האחרון בכותל המערבי, הדפו התלמידים מאבטחים שהיו במקום והזיזו את עמדת השמירה ברחבה. זאת משום שרצו להיכנס למקום הקדוש יחד עם הרב מבלי להתעכב בעת בדיקת האבטחה.


הרב אליעזר ברלנד ( צילום: אלי סגל)

המאבטחים חסמו את גישתם לכותל ובתגובה הדפו התלמידים שניים מהם. עקב כך נאלצו אנשי השמירה להשתמש בגז מדמיע ולהזעיק כוחות אבטחה נוספים למקום על מנת להשתלט על מאמיניו של הרב ברלנד. תלמיד אחד נעצר ושוחרר לביתו זמן קצר לפני כניסת השבת.

הרב ברלנד הגיב בצורה קשה לאירוע ודרש מתלמידיו שהדבר לא יישנה. בישיבה אף נתלו מודעות הקוראות לציבור שלא להתקרב לרב ולאפשר לו להלך בחופשיות.

שמו של הרב ברלנד עלה לכותרות בעת האחרונה בעקבות החשיפה כי בנו ונכדו כלאו אותו בביתו במשך למעלה מעשר שנים.

עם שחרורו לפני מספר שבועות החלו בקהילה החרדית להפיץ שמועות בעניינו, לפיהן קרוביו ובהן גם אשתו, הרבנית תהילה ברלנד, ניסו להרעילו. לאחרונה פורסמה ב-mynet התבטאותו הראשונה מאז חשיפת פרשת כליאתו. "לא היו דברים כאלה מעולם", הבהיר הרב לתלמידיו והוסיף: "מי שמזלזל ברבנית – מזלזל בי".

מלשכת ראש הממשלה לשעבר נמסר: "איננו מכירים את הרב ולא יודע על מה הוא מבסס את דבריו. אין כוונתנו להתייחס לכל דבר הבל שפולט מאן דהו".