מאז יום חמישי האחרון שרויים אנשי פאב 'בן סירא' בהלם. הפגנה שערכו סמוך למקום פעילי שמאל נגד ראש העירייה, ניר ברקת, סחפה אחריה גם כמה קליינטים של הפאב. עקב כך הגיעו פקחים של העירייה למקום וביצעו בדיקה קפדנית של רישיונות העסק שלו.

הסאגה החלה בעקבות הגעתו ביום חמישי של ברקת למסעדת 'קבלייר'. כאשר נכנס למקום בסביבות השעה 21:00 התקבצה מחוץ למסעדה חבורה של פעילי שמאל, המשתייכים לעמותת 'סולידריות שייח' ג'ראח'. אלו החלו להפגין נגד מה שהם מכנים 'ההתנחלות היהודית בשכונה' וכן נגד מדיניות העירייה בנוגע לאזור מזרח העיר.

"בשנה האחרונה אנחנו עוקבים אחר ברקת ונוהגים להגיע לכל מיני אירועים שבהם הוא משתתף", מספר אחד הפעילים, "הפעם, אחד מחברינו ששהה בקרבת המסעדה הבחין בברקת והזעיק כעשרה פעילים נוספים. מיהרנו למקום, שלפנו שלטים, וקראנו לראש העירייה לשנות את תפיסתו בנוגע לשכונות המזרחיות של ירושלים. דרשנו שיאטום את בית יהונתן, וגם צעקנו לעברו: 'ניר ברקת בתיאבון, העיר הזאת על סף אסון'".

באותו זמן ישבו כמה צעירים מחוץ לפאב 'בן סירא' הסמוך ושתו לשוכרה. כאשר הבחינו בהמולה הם החליטו להצטרף למפגינים ולקריאותיהם נגד ברקת.

כעבור עשר דקות הגיעו למקום ניידת משטרה וחמישה מאבטחים של ברקת. כל החבורה ניצבה מחוץ ל'קבלייר' וסוככה על ראש העירייה, שסעד בה עם חברו.

לאחר מכן הגיעו לפאב ארבעה פקחים. מנהל המקום, דוד גיטריימן, מספר כי הם דרשו ממנו במפתיע לבדוק את הרישיונות להפעלת המקום שיש בידיו, ואחר כך אף ביקשו לבחון את המטפים שבו.

"כשהתברר להם כי כל הרישיונות בסדר גמור, הם טענו כי זה לא חוקי שלקוחות של הפאב יושבים, שותים בירה וקוראים קריאות לעבר ראש העירייה", מוסיף גיטריימן, "הם אמרו שאם לא נפסיק את התופעה, הם יורו לנו להכניס את הקליינטים פנימה. בחיים לא שמעתי על חוק כזה. חוץ מזה, ממתי הפאב אחראי על קריאות של קליינטים? שברקת יטפל בניקיון העיר ולא יעסוק בפוליטיקה".

כזכור, לפני כשלושה חודשים, הגיעו פקחים לפאב הז'בוטינסקי, זמן קצר לאחר שהבעלים פנו לעיתונות וסיפרו כי משקאות ששתו ברקת ועיתונאים במסגרת סיור שהתקיים, לא שולמו על ידי העירייה. הכסף הגיע מיד ובאורח פלא ימים ספורים לאחר מכן גם הפקחים שרשמו דו"ח לבעלים על תיחום הכניסה למקום. העירייה הכחישה קשר בין הדברים.

העירייה: "האירוע כולו טופל על ידי המשטרה. ראש העירייה מאמין בחופש הביטוי ופקחי העירייה לא חילקו דוחות ולא סגרו את הפאב".