עבד מין בן 13. במשטרה מאמינים כי נער המתגורר ביישוב סמוך לירושלים עבר התעללות מינית קשה מצד חמישה מחבריו.

הפרשה החמורה נחשפה השבוע עם מעצרם של החמישה. לטענת המשטרה הם ביצעו בקטין במשך שנתיים שלמות מעשים מגונים ומעשי סדום, הכל תחת איומים ותוך הפעלת כוח. מעצרם של המתעללים – ארבעה מהם קטינים ואחד מהם בן 19 – הגיע בתום חקירה סמויה שערכו חוקרי הנוער של תחנת בנימין במחוז ש"י, בעקבות מידע מודיעיני.

ממצאי החקירה עד כה מגלים כי החשודים ביצעו ככל הנראה בנער מעשים מיניים שונים ואנסו אותו על בסיס קבוע, לעתים תוך שימוש בכוח רב. באמצעות איומים אילצו אותו לאפשר להם לבצע בו את זממם והכריחו אותו לשמור את ההתעללות בסוד.

על פי החשד, המעשים המחרידים בוצעו בבתיהם של חלק מהמעורבים בפרשה ובמקומות מבודדים.
"מדובר בדברים מזעזעים", אמר השבוע גורם במשטרה. "מוצאים בפרשה את כל ההתנהגויות המיניות הפסולות שרק אפשר. החשודים הפכו אותו לעבד מין. הנערים לא הכחישו את המעשים והודו בכל המיוחס להם. מדובר בפרשה שלא נתקלים בה בכל יום".

במשפחתו של הקורבן התקשו לעכל את דיווחי המשטרה על היקף ההתעללות. גורם המעורה בפרטי המקרה מסר: "המשפחה פשוט בהלם. מדובר במשפחה נורמטיבית לחלוטין ובילד רגיל.

ההורים לא מצליחים לקלוט איך זה קרה. הם לא מאמינים שדבר כזה קרה להם וטוענים שלא הבחינו בשום דבר חריג לכל אורך תקופת ההתעללות". לדבריו, ההלם הגדול נובע, בין השאר, מהעובדה שהחשודים במעשים הם דווקא חבריו מבית הספר ומהיישוב.

בית משפט השלום בירושלים שחרר השבוע שניים מהחשודים למעצר בית, מפאת גילם הצעיר. מעצרים של שלושת האחרים הוארך. בית המשפט אסר את פרסום שמו של החשוד הבגיר כדי למנוע את זיהויו של הקורבן.