מבוכה גדולה בלשכת ראש העירייה ניר ברקת בעקבות המחאה שקיבל מארגון הורי ירושלים, על סך 41 אלף שקל. הכסף ניתן לברקת כפיצוי מיושבת ראש הארגון, אתי בנימין, לאחר שהפסידה בתביעת דיבה שהגיש נגדה. מכיוון שהצ'ק הגיע מחשבון הבנק של הארגון, במקום שייצא מחשבון הבנק הפרטי של בנימין, ברקת אינו יכול לפדות אותו בלי לעמוד מול ביקורת על כך שלקח כספי ציבור.

לפני כשנתיים הגיש ברקת את תביעה נגד בנימין, לאחר שזו טענה נגדו שעשה שימוש ציני בילדים אוטיסטים במהלך מערכת הבחירות לראשות העירייה. לפני כחודש וחצי פסק בית המשפט לטובתו, וקבע כי על בנימין לפצות אותו על הפגיעה שגרמה לשמו הטוב. ברקת הודיע כי יתרום את הכסף לשימושה של מערכת החינוך בעיר.

בעקבות הפסיקה ערכו חברי ארגון ההורים העירוני דיון מקיף בנושא. בסופו הוחלט כי מאחר שבנימין אמרה את הדברים במסגרת תפקידה ההתנדבותי, לא ראוי להניח לה לשאת בו לבדה.

לאחר הישיבה החלו חברי הארגון לאסוף תרומות לצורך כיסוי חובה של בנימין לברקת. לפני כשבועיים, כאשר הושג הסכום במלואו, שלחו לבסוף את ההמחאה לברקת.

השבוע הוציאה דוברות העירייה הודעה לעיתונות שבה ביקרה את החלטתה של בנימין להעביר את הפיצוי מקופת הארגון, ולא מחשבונה הפרטי.

ארגון הורי ירושלים: "אתי בנימין, שעומדת בראש הארגון מזה שנים, פועלת בהתנדבות וכל שעשתה ופעלה היה למען ציבור ההורים והילדים בעיר, ולא למען אינטרס פרטי. ברקת, לעומת זאת, ממשיך לפעול נגד הארגון, והעירייה שבראשה הוא עומד מנסה לעכב תמיכה כספית חיונית בארגון. לא ברור מדוע משתמש ברקת בשירותי הדוברות של העירייה לענייניו הפרטיים".

העירייה: "ראש העירייה הביע פליאה מכך שהנתבעת עושה שימוש בכספי ציבור של הורים לתשלום עבור הפסד בתביעת דיבה אישית. כזכור, נציגים של ארגון ההורים אף התלוננו על אופי וסגנון המכתב אותו שגרה לראש העירייה ובגינו הפסידה בתביעת הדיבה ואיננו בטוחים כי כל ההורים המשלמים לארגון ההורים יודעים מה השימוש שעושה בהם גב' בנימין".

בנוגע לשאלת הוצאת ההודעה על הנושא מדוברות העירייה אומרים שם: "הדוברות היא שהוציאה את ההודעה בדיוק מאותה הסיבה שהעיתון פונה לדוברות העירייה לקבלת התגובה. ראש העירייה היה בקדנציה הקודמת ועודנו איש ציבור ומתוקף כך הותקף ע"י גב' בנימין, יש לציין כי בית המשפט קבע כי יש ממש בטענת ראש העיר כי העובדה שמדובר באיש ציבור נוטה להעצים את הפגיעה של בנימין בו".

בעירייה הוסיפו ואמרו כי עדיין טרם ברור לאן יתרום ברקת את הסכום.