סיבוב נוסף במאבק על מכירת קולנוע סמדר. השבוע הוגשה לבית המשפט בקשה להוצאת צו מניעה נגד המשך המכרז למכירת מתחם הקולנוע. מגישי הבקשה הם קבוצה של אנשי עסקים שרכשו לפני כמה שנים חלק מהמתחם מידי יורשת בית הקולנוע, נאווה צ'צ'יק ז"ל. לטענתם, בית הקפה הסמוך לקולנוע שעליו הם טוענים לבעלות, הוצע גם הוא למכירה, בניגוד לחוק.

בעקבות החלטת בית משפט השלום בעיר ייצא מתחם קולנוע סמדר למכרז מחודש. המהלך בא לאחר שהוקפא לתקופה ארוכה עקב מותה של צ'צ'יק, שהיתה מסוכסכת עם היורשת השנייה - אחותה, שרה חריש.

כפי שפורסם ב"ידיעות ירושלים" ו-mynet, קבוצת אנשי נדל"ן, בראשות איש העסקים יוסי יונתן ממבשרת ציון, טוענת כי צ'צ'יק התחייבה טרם מותה להעביר להם את חלקה בנכס.

למרות ההתחייבות החליטו אנשי העסקים להגיש הצעה משלהם לרכישת הקולנוע. במקביל הגיש עבורם עו"ד מיכאל שטיינר את הבקשה לצו מניעה, שעלול לעכב את המכירה פעם נוספת.

על רקע זה ממשיך המכרז להתנהל. בתחילת השבוע הסתיים פרק הזמן שהוקצב להגשת הצעות חדשות. עורך הדין יורם אבירם, המשמש כונס הנכסים: "בשלב זה המכרז ממשיך להתנהל כתקנו, על פי חוק. הוגשו כמה הצעות על הנכס, אך מאחר שמדובר בהליך חסוי, אני מנוע מלהתייחס אליהן".

יונתן סירב להתייחס השבוע להתפתחות החדשה, בטענה כי הבקשה לא הוגשה בשמו. גם עו"ד שטיינר סירב להגיב לפרטים.