הנה מגיעים הקיצוצים. לקראת סוף השבוע שעבר כינס ראש העירייה ניר ברקת את מנהלי האגפים ואת ראשי ועד העובדים בכיכר ספרא לישיבה מיוחדת. בישיבה הודיע ברקת כי מאחר שהממשלה לא מעבירה לעירייה סיוע כספי, היא תתחיל בצעדי התייעלות. על הכוונת: משכורות העובדים.

ברקת הודיע כי בכוונת הנהלת העירייה לבצע קיצוצים של 25 אחוז בתשלומי השעות הנוספות, קיצוץ שאמור להכניס לקופת העירייה חמישה מיליון שקלים.

אלא שבוועד העובדים סירבו לקבל את הרעיון והביעו זעם גדול. יו"ר הוועד, ציון דהאן, דרש מברקת שלא לבצע שינויים בתשלומי השעות הנוספות והודיע לו כי אם אכן ייעשה זאת, הוא צפוי להיתקל בשורה של צעדי מחאה מצד עובדי העירייה.
לדברי דהאן, השעות הנוספות מהוות נדבך חשוב במשכורות העובדים. "כל קיצוץ בהן יפגע אנושות בשכרם של העובדים, שגם כך מתקשים לגמור את החודש", הוא אומר. דהאן הודיע כי אם העירייה תתעקש לממש את החלטתה, הוא יכריז על עיצומים באגפים המזרימים כסף רב לכיכר ספרא, כאשר הראשון שבהם יהיה אגף שומה וגבייה.

"העובדים יגיעו לעבודה אך לא יגבו ארנונה. הם יעסקו בסדנאות ויאזינו להרצאות", אומר דהאן. זו התוכנית גם בנוגע ל־120 פקחי החנייה של רשות החניה העירונית, המזרימים לקופת העירייה יותר משלושה מיליון שקל מדי חודש באמצעות רישום דוחות חניה. "הפקחים יתייצבו כל בוקר לעבודה אך לא יצאו לרחובות העיר", מבהיר דהאן.

ציפי מלכוב