האם זו תהיה מלחמת הדת הבאה בירושלים? הם הקימו עליהם את העדה החרדית, אך הסטודנטים המתגוררים במעונות האוניברסיטה העברית בגבעה הצרפתית אינם מתכוונים להיכנע. השבוע הם מודיעים כי למרות האיומים על פגיעה בחייהם, הם יפעלו להקמתו של שירות ההסעות המיוחד לסטודנטים למרכז העיר בערבי שישי.

• בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

הפרשה החלה בסקר שנערך עבור מיזם 'עיר אקדמיה', שלפיו לא פחות מ־64 אחוז מהסטודנטים שגרים במעונות נותרים בהם בלילות שישי מכיוון שאין להם אפשרות להגיע למרכז העיר ללא תחבורה ציבורית. כאן נכנסו חברי האגודה לתמונה והציעו את פתרון ההסעות. על פי התוכנית, בין השעות 23:00-21:00 בימי שישי ייצאו מוניות מיוחדות ממעונות הסטודנטים בגבעה הצרפתית, שיגיעו עד לאזור הברים במרכז העיר. כך יוכלו הצעירים להגיע אל מוקדי הבילוי בבטחה ובעלות כספית נמוכה.

בעדה החרדית מתקוממים נגד היוזמה. לאחרונה נשמעו קולות קיצוניים במגזר, שאמרו כי "מי שייסע בהסעות הללו - דמו בראשו". עם זאת, טרם ידוע אם יבחרו החרדים להביע את מחאתם בדרך נוספת.

אגודת הסטודנטים: "אנחנו לא באים לפגוע באף אוכלוסייה ולא באים להפר שום סטטוס קוו. אנחנו באים לשרת צורך חיוני של אוכלוסיית הסטודנטים שמתקשה להגיע למרכז העיר בימי שישי. ההסעות לא יעברו בשכונות החרדיות, והמטרה היחידה שלהן היא לאפשר לסטודנטים להגיע בבטחה ובעלות נמוכה למרכז העיר".