הרשות לפיתוח ירושלים (הרל"י) מקדמת תוכנית לבניית בית קפה ואמפיתיאטרון במתחם גן סאקר. על פי התוכנית, שנמצאת בהליכי תכנון מתקדמים לקראת הוצאת היתר בנייה, הרשות תבנה את שלד בית הקפה ותוציא אותו לאחר מכן למכרז. המטרה היא לאתר זכיין שיפעיל את המקום בחוזה לטווח ארוך.

• בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

הקמת בית קפה בגן סאקר, ובניית מוסדות מקבילים גם בגן העצמאות ובגן הוורדים, הם חלק מהתוכנית הכוללת לפיתוח מרחב הפתוח השלטוני. כל זאת, במסגרת מדיניות העירייה לשדרוג המרחב הציבורי וליצירת אטרקציות בפארקים הגדולים.

הפרויקט בגן סאקר הוא חלק מתוכניית כוללת לפיתוח מה שמכונה 'אזור המרכז החדש', בין בנייני האומה לקריית המוזיאונים. התכנון החדש למרחב הפתוח והשלטוני יחשוף את תושבי העיר ואת אורחיה לחוויה כוללת שתתייחס להיבטים כגון תרבות, ספורט, פנאי ונופש – אטרקציה תיירותית, טקסים, אירועים חברתיים, רשמיים ופוליטיים ולקשר ביניהם. הכוונה היא ליצור אזור שיהיה חי הן ביום והן בלילה.

בין היתר מתוכננת שדרה של חנויות יוקרה לאורך ציר רופין, המוביל אל קריית המוזיאונים, בהנחה שכך ניתן יהיה לעודד תנועת אנשים במקום גם בשעות החשכה. ליד קריית הממשלה – שתורמת רבות לפעילות בשעות היום אך שוממת בלילה – יוקם קומפלקס בתי הקולנוע של סינמה סיטי.

גם בפרויקט היוקרה 'משכנות האומה', יהיו חיים כל שעות היממה, כשהכוונה היא ליצור שם שדרה מסחרית יוקרתית מתחת למבנים, ובה חנויות מותגים ובתי קפה.