השערות שחוללו סערה בשכונת גאולה. הרוחות העזות שנשבו השבוע ברחובות הבירה גרמו מבוכה עזה לאחת מנשות השכונה החרדית. שבוע שעבר הלכה האישה ברחוב, כשמשב רוח חזר העיף לה את הפאה לאוויר וסחף אותה למרחק רב.

בעלת הפאה לא התייאשה והחלה לרדוף אחרי כיסוי הראש היקר, בתקווה שתצליח להניח עליה את ידיה ולהסתיר באמצעותה את ראשה הגלוי. אולם אז חלף במקום אברך מאחת מקבוצות הקנאים במאה שערים שמתנגדים לחבישת פאות. זה הבחין במתרחש, תפס את הפאה והחל לברוח איתה.

• בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

באותה שעה נסע באותו מקום אהרון כהן (שם בדוי) על אופנועו וקלט את המעשה. "התחלתי לרוץ אחריו בשכונה ולצעוק לעוברים והשבים לעצור אותו", סיפר. "בשלב מסוים הצטרפו אלי כמה בחורים צעירים מישיבה סמוכה. כשהגנב הבחין בנו מתקרבים אליו, הוא זרק את הפאה והמשיך במנוסתו".

כהן מציין כי לאחר שאסף את הפאה הוא שב למקום הגניבה כדי להחזירה לידי בעליה, אך לא מצא אותה. "היא כבר נעלמה מהמקום", הוא משחזר. "בשביל אישה חרדית, להיות בלי כיסוי ראש זאת הפדיחה הכי גדולה שיכולה להיות. כשהיא הבינה שהאיש ברח עם הפאה שלה וראתה את הדרמה שהתחוללה, כנראה היא רק רצתה לקבור את עצמה באדמה וברחה מהמקום". כהן נותר עם הפאה בידיו ולקח אותה לביתו. כעת הוא מנסה לאתר את בעלת הרכוש ולהשיב לה את הפאה, ששווייה אלפי שקלים.

מקרה זה מצטרף לשורה של אירועים שהתרחשו בתקופה האחרונה במסגרת מלחמתם של הקיצונים החרדים בהרגלי הלבוש והצניעות של נשות המגזר. כחלק מהמאבק דאגו בעבר קיצונים חרדים משכונת מאה שערים להתיז אקונומיקה על בגדי נשים שלא היו צנועים מספיק לטעמם ולהעיר לנשים שחבשו פאות.

בנוסף לכך מפעילים הקיצונים החרדים כלי רכב שעליהם מותקנים מסכי פלזמה, שמקרינים שיעורים של רבנים בגנות חבישת הפאה ומפרטים את העונשים הכרוכים בחטא זה.