נטישת בעלי חיים על ידי בעליהם אינה דבר חדש. כמעט בכל שבוע מתפרסמים מקרים על חיות מחמד שננטשו ונמצאו פצועים, חולים, או סתם משוטטים בדרכים ומחפשים מזון ומחסה.

ברוב המקרים מדובר בכלב אומלל, או בחתול מסכן, שנזרקו מביתם לרחובות, בין אם בגלל שהם חולים ואין לבעלים "כוח" או כסף לטפל בהם, ובין אם בגלל שהפכו ל"מטרד" (הבעלים טסים לחו"ל ולא מוצאים סידור לחיה, עוברים דירה, ושאר תירוצים שלא באמת מצדיקים התייחסות שכזו לבעל החיים).

• בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

אך מסתבר שלא רק כלבים וחתולים מוצאים את עצמם זרוקים בחוץ, ללא בעלים וללא בית. בבוקר יום חמישי שעבר, יצאה ר' ממבשרת ציון לזרוק את הזבל בפח האשפה הצמוד לביתה. כשהגיעה לפח, הבחינה בארגז המונח לצידו. לתדהמתה, בתוך הארגז ישבו להם ביחד ארנב ושרקן, חיים ונושמים, מכונסים זה בזה ורועדים.


טיפול בארנב (צילום: צער בעלי חיים)

ר' הרימה את הארגז ומיהרה להתקשר למנהלת בית המחסה של צער בעלי חיים ירושלים, שביקשה ממנה להעביר בהקדם את "הזוג המוזר" למרפאה שבתלפיות.

כאשר הגיעה ר' למרפאה, נלקחו הארנב והשרקן לבדיקה ווטרינרית. הווטרינרים, שרגילים בעיקר לטיפול בכלבים וחתולים, בדקו ארוכות את צמד החמד, ולאחר התייעצות עם ווטרינרים נוספים, עלה כי לארנב ישנה מחלת עור מסויימת, ולשרקן, ידידו, יש פצע על הגב.

לא ברור כיצד הגיעו השניים לאותו ארגז, ומדוע מצאו עצמם "מושלכים" לפח. אולי בעיות העור שפשטו בגופם הרתיעו את בעליהם, ואולי "סתם" נמאס להם מה"צעצועים" הישנים, לעולם לא נדע.

מה שבטוח גורלם של השניים יכול היה להיות הרבה יותר אכזרי, אם במקום אותה גברת שהצילה אותם, היו מוצאים אותם חתולי הרחוב.

את הארנב והשרקן המחשבה על "מה יכול היה להיות" כלל לא מעסיקה. הם יושבים כעת בביתם החדש שבעטרות, מכרסמים להנאתם שלל ירקות ואוכל מיוחד, ובכלל לא מודעים לעניין הרב שעוררו בסביבתם.